Od początku roku upadły 362 firmy. To mniej niż rok temu Od początku roku do końca czerwca w Polsce zbankrutowały 362 przedsiębiorstwa, czyli o 9 procent mniej niż w tym samym czasie roku poprzedniego - wynika z danych Euler Hermes.
Urzędy skarbowe dostały nagrody. Zobacz, za co Nie tylko pobierają podatki, ale także pomagają przedsiębiorcom w razie problemów, czy wątpliwości. Organizacja Business Center Club wyróżniła 66 urzędów skarbowych z całego kraju.
Urząd Skarbowy w Białymstoku jest na liście przyjaznych urzędów od samego początku.
Jakie obowiązki ma pracodawca w upalne dni? Napoje to nie wszystko Jeśli w pomieszczeniu biurowym, w którym jest wykonywana lekka praca, temperatura przekracza 28 st. C., pracodawca ma obowiązek zapewnić nieodpłatne zimne napoje w ilości zaspokajającej potrzeby pracowników.
Pracodawcy chcą więcej narzędzi wspierania przedsiębiorców Ułatwienia dla firm, więcej inwestycji i wyższe nakłady na innowacje - to tylko niektóre rozwiązania rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Planem, którego celem jest równomierny rozwój kraju, zajmował się w poniedziałek zespół Rady Dialogu Społecznego.
Wyższa płaca minimalna. Rafalska: obawy przedsiębiorców są bezpodstawne Minister rodziny, pracy i polityki społecznej odpiera zarzuty, że to przedsiębiorcy zapłacą za podwyższenie płacy minimalnej. W tym tygodniu rząd zdecydował, że podniesie najniższe wynagrodzenie do kwoty 2 tysięcy złotych brutto.
Pomysł obniżki podatku CIT budzi sporo kontrowersji Projekt obniżki podatku CIT do 15 procent spotkał się z krytyką Rady Legislacyjnej przy rządzie - informuje "Puls Biznesu". Powodem rozbieżności zdań okazał się zapis, który zakłada, że obniżoną z 19 do 15 procent stawkę zapłacą ci przedsiębiorcy, których roczny obrót nie przekracza miliona dwustu tysięcy euro.
Wchodzą w życie przepisy mające usprawnić rejestrację znaków towarowych Dziś wchodzą w życie przepisy mające przyspieszyć proces rejestracji znaków towarowych. Według Urzędu Patentowego nowe regulacje w ustawie Prawo własności przemysłowej pomogą skrócić nawet o połowę czas na udzielenie praw ochronnych na znak towarowy.
Ministerstwo Rozwoju będzie wspierać innowacyjność Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewnia, że jej resort będzie wspierał innowacyjne firmy. W Warszawie odbywa się dwudniowa, międzynarodowa konferencja "Innowacyjność i kreatywność w gospodarce".
Wiceminister Szwed zapewnia: 12 zł/h pracy od września Stawka 12 złotych brutto za godzinę pracy na umowę-zlecenie ma obowiązywać od września tego roku. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed mówił w radiowej Jedynce, że rząd chce ukrócić proceder, w którym umowa cywilno-prawna często zastępowała umowę o pracę.
Propozycje KE niekorzystne dla polskich pracowników delegowanych Komisja Europejska chce zmienić przepisy o pracownikach delegowanych, co może odbić się negatywnie na Polakach. Komisarz do spraw zatrudnienia Marianne Thyssen przedstawi we wtorek propozycje, które zmuszą nasze firmy, wysyłające pracowników za granicę, do płacenia wyższych wynagrodzeń.
MF chce obniżyć firmom limit płatności gotówkowych Ministerstwo Finansów zapowiada lepszą kontrolę przepływu kapitałów. Rząd zajmie się we wtorek nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
Zmniejsza się liczba upadłości firm w Polsce W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku upadły 102 przedsiębiorstwa, podczas gdy w tym samym czasie poprzedniego roku 121 - wynika z danych grupy ubezpieczeniowo-finansowej Euler Hermes.