Eksmisja ich nie powstrzymała. Polski startup pracuje nad tłumaczem dla 0,5 mln osób Wyobraźmy sobie, że nie możemy odebrać paczki na poczcie, kupić biletu na dworcu, założyć konta w banku, załatwić najprostszej sprawy w urzędzie – takie właśnie kłopoty napotykają na co dzień osoby niesłyszące. Nad automatycznym tłumaczem, który pozwoliłby rozumieć się słyszącym i głuchym pracuje start-up Migam.
Amortyzacja samochodu osobowego w firmie Każdy przedsiębiorca posiadający samochód osobowy w firmie ma obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Na czym to polega?
Pomysł na biznes: Renowacja i czyszczenie obuwia - Przywracamy butom ich dawny blask - tak o swojej działalności mówi Martyna Zastawna, właścicielka firmy "Wosh Wosh". Jej pomysł na biznes to kompleksowe czyszczenie, odświeżanie i odnawianie butów.
Samochód w firmie. Kto może rozliczyć? Auto w firmie wymaga odpowiedniego rozliczenia, bez względu na swoją funkcję. Wystarczy, że jest wykorzystywane wyłącznie do celów służbowych.
Krajowa Administracja Skarbowa. Co to oznacza dla przedsiębiorców? Robert Gwiazdowski nie obawia się, że reforma może oznaczać większe kłopoty uczciwych podatników z fiskusem, bo - jak twierdzi - nie można mieć jeszcze większej możliwości szkodzenia podatnikom niż obecnie.
Innowacyjne startupy na start. Ruszyła rekrutacja na Impact'16 Spotkania będą doskonałą okazją do wielostronnego dialogu, nawiązywania kontaktów i budowania trwałych relacji. Główne obszary tematyczne kongresu to: fintech, IoT, transport i logistyka, hardware, health, e-commerce, e-państwo, transfer technologii oraz cyfryzacja.
Zawieszenie działalności gospodarczej a składki ZUS Aby zawiesić działalność gospodarczą, wystarczy złożyć jeden druk w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Instytucja sama przekazuje tę wiadomość dalej, więc przedsiębiorca nie musi pamiętać o wyrejestrowaniu się z ZUS. Co jednak ze składkami na ubezpieczenie?
Program PO WER. Z tego funduszu skorzystają przedsiębiorcy Właściciele firm mogą liczyć nie tylko na finansowane inwestycji, ale także na pomoc w merytorycznym rozwoju pracowników. W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
Wydatki na bloga obniżą podatek? Koszty muszą wiązać się z przychodem Komercyjny blog to długoterminowa inwestycja, która nierzadko wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy. Bloger może zaliczyć niektóre wydatki do kosztów przychodu, które zmniejszają podatek. Warto jednak zachować ostrożność.
Pomysł na biznes: Food Truck Mobilna burgerownia to pomysł na biznes dwóch wspólników, którzy w 2014 roku otworzyli food trucka "Burger na kółkach". Witold Orzeł i Dariusz Iwanow postawili na mobilny biznes. Niedawno w jednym z plebiscytów ich firma została okrzyknięta najlepszym food truckiem w Warszawie. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Program POIR dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw Przedsiębiorstwa mają do dyspozycji 10 miliardów euro w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Pieniądze wykorzystają na działania z obszarów nowych technologii, konkurencyjnej gospodarki i badań naukowych.
Jak zawiesić działalność gospodarczą? Brak klientów czy coraz mniejsze zyski to przyczyny, przez które kontynuowanie działalności gospodarczej może nie być możliwe. Nie trzeba jednak od razu całkowicie rezygnować z prowadzenia własnego biznesu. Aby zmniejszyć koszty i ograniczyć kontakt z urzędami, polskie ustawodawstwo przewiduje możliwość zawieszenia działalności.
Pomysł na biznes: Biżuteria z rysunku dziecka Autorska, ręcznie robiona biżuteria na zamówienie - to pomysł na biznes Piotra Białka, który w 2014 roku założył firmę "Białek Design Studio". Dziś jego firma jako jedyna w Polsce oferuje unikatowy produkt - biżuterię z rysunku dziecka. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Kilometrówka, czyli ewidencja przebiegu pojazdu. Co to takiego? Wydatki związane z użytkowaniem prywatnego samochodu dla celów służbowych mogą zostać rozliczone w ramach kosztów firmowych. W tym celu, przedsiębiorca musi regularnie prowadzić tzw. kilometrówkę.
Koniec ZUS dla mikroprzedsiębiorców? Do 5 tys. zł zapłacą podatek, a nie ryczałt Przy przychodach do 5 tys. zł mikroprzedsiębiorcy nie płaciliby składek na ZUS, ale podatek przychodowy w wysokości 25 proc. - proponuje Adam Abramowicz. Przewodniczący Parlamentarnego Zespół na rzecz Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego mówił w programie #dziejesienazywo, że
Planujesz działalność z domu? Zobacz, jak przygotować się do pracy zdalnej Coraz więcej osób staje się entuzjastami pracy zdalnej. Nie każdy jednak ma świadomość, że nie wystarczy usiąść na kanapie z laptopem na kolanach, by produktywnie wykonywać zadania. Przed rozpoczęciem pracy z domu, warto dowiedzieć się, jak zaaranżować podstawowe stanowisko.