Money.plFirmaPodróże służboweOferty lotówPoradnik podróżnika

Poradnik podróżnika


Boisz się podróży samolotem - jak pokonać strach

Jeśli pierwszy lot samolotem masz dopiero przed sobą i czujesz poddenerwowanie i lęk przed nieznanym, powinieneś przeczytać poniższy tekst. Strach przed podróżowaniem samolotem ujawnia się przeważnie już na kilka tygodni przed planowanym wylotem, nie pozwól by sparaliżował Twoje plany i uniemożliwił odkrywanie pięknych miejsc na świecie, czy też nawiązanie nowych kontaktów służbowych. Pamiętaj, że strach ma wielkie oczy a odpowiednie nastawienie się i przygotowanie do podróży pozwoli Ci zminimalizować Twoje obawy z tym związane.

  • Po pierwsze, zorientuj się co Cię czeka na lotnisku - zapoznaj się z procedurą odprawy biletowo-bagażowej itp. Pozwoli Ci to na przejście wszystkich kolejnych etapów odprawy bez zbędnych niespodzianek.
  • Po drugie, o ile istnieje taka możliwość, w pierwszą podróż samolotem wybierz się z przyjacielem, członkiem rodziny itp., w ten sposób spokojniej zniesiesz podróż - w dwójkę zawsze raźniej!
  • Po trzecie - przybądź na lotnisko trochę wcześniej, niż zalecają linie lotnicze. Pomoże Ci to oswoić się z panującą tam atmosferą.
  • Po czwarte, aby cały lot przebiegał komfortowo, w dniu wylotu postaraj się być wypoczęty i rozluźniony. Załóż wygodne i nie krępujące ruchów ubranie.
  • Po piąte - w czasie lotu staraj się nie myśleć o swoich obawach i lękach, spróbuj się zrelaksować. Pomoże Ci w tym interesująca książka, pogawędka z sąsiadem, muzyka czy też, o ile to możliwe, zaproponowany przez przewoźnika film.
  • Po szóste - jeżeli strach jaki odczuwasz jest wyjątkowo uciążliwy i spędza Ci sen z powiek, zasięgnij opinii lekarza, być może zaleci Ci on łagodne środki uspokajające, które pozwolą Ci spokojnie przeżyć gorączkę przedpodróżną, jak i samą podróż samolotem.