Trwa ładowanie...
bDHHByKZ

Notowania

Pomysł na biznes

12
13.05.2020 21:48

HANDEL
 / 
Właściciel Biedronki traci. Zyski spółki topnieją

Zysk netto grupy Jeronimo Martins spadł w pierwszym kwartale tego roku do 35 mln euro. Spadł o 44 proc. - informuje spółka.

42
06.07.2019 8:06

WIADOMOŚCI
 / 
Wakacje dają zarobić dzieciakom. Podwórkowe stoisko z lemoniadą okazało się hitem

- Byłam zaskoczona jaką frajdę im to sprawia. Szybko powstał dział lotnego marketingu i promocji. Dzieciaki robiły napisy kredą na chodniku, zaczęły zapraszać przechodniów - opowiada mama jednego z twórców lemoniadowego biznesu na wrocławskim osiedlu.

55
05.05.2019 12:12

FIRMA
 / 
Pomysł na biznes: Timer do spotkań biznesowych

Pierwszy na świecie timer do spotkań biznesowych oparty na kolorach - to pomysł na biznes Andrzeja Dobruckiego, właściciela startupu Timeqube. Jego firma oferuje klientom małą kostkę, która za pomocą kolorów sygnalizuje upływający czas spotkania. - Koniec z długimi i nieproduktywnymi rozmowami w firmach. Czas to pieniądz - podkreśla twórca pomysłu. Urządzenie w całości produkowane jest w Polsce. Trafiło już na ponad 20 rynków. Kosztuje 89 euro przy jednej sztuce. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

121
21.04.2019 11:39

CEREMONIA
 / 
Ślub humanistyczny

Organizacja osobistych ceremonii ślubnych - to pomysł na biznes Joanny Humerczyk i Szymona Wieczorka, właścicieli marki "Ślub Humanistyczny Joanna Humerczyk". Poznańska firma oferuje swoim klientom śluby marzeń - ukierunkowane na zainteresowania, potrzeby i pasje narzeczonych. To alternatywa dla tradycyjnej ceremonii kościelnej lub cywilnej, ograniczonej przepisami prawa. Firma notuje 30 proc. wzrost liczby ceremonii rok do roku. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

8
03.04.2019 15:02

ORANGE
 / 
Słabość koncernów przekuła we własny atut. W branży, gdzie mali nie mają szans

Marcelina Rozmus-Prinz od prawie dekady tworzy torby, torebki i akcesoria na indywidualne zamówienie. 99 proc. biznesu prowadzi przez internet. Zobacz kolejny odcinek "Pomysłu na biznes".

bDHHByLb
2
17.03.2019 10:20

FIRMA
 / 
Pomysł na biznes: Coworking dla mam

Coworking rodzicielski - to pomysł na biznes Beaty Rutkowskiej i Irminy Chrobak, właścicielek BlisCo Mamy. Ich firma oferuje przestrzeń do wspólnej pracy dla matek z salą zabaw dla dzieci. To alternatywa dla pracy w domu czy kawiarni, bez konieczności zatrudniania opiekunki. - Ideą naszego miejsca jest zachęcanie młodych mam do wznowienia aktywności zawodowej - podkreślają właścicielki. Swój pomysł na biznes stworzyły z własnej potrzeby. Dziś z sukcesem prowadzą miejsce, które pokazuje, że można łączyć wczesne rodzicielstwo z działalnością zawodową.

16
03.03.2019 8:10

FIRMA
 / 
Pomysł na biznes: Słuchawki personalizowane

Pracownia słuchawek spersonalizowanych - to pomysł na biznes Piotra Granickiego, twórcy Custom Art. Jego firma oferuje słuchawki premium, tworzone na zamówienie. Biznes założył 7 lat temu. Zaczynał z kapitałem 3 tys. zł. Dziś zarządza firmą, która sprzedaje na 64 rynkach i należy do światowej czołówki producentów. W Custom Art klient sam decyduje o kolorze, materiale czy grafice na słuchawkach. Wszystko powstaje w oparciu o generator online na stronie firmy. Do stworzenia customowych słuchawek potrzebny jest odlew wnętrza ucha wykonany na miejscu lub dosłany pocztą. Produkcja jest bardzo złożona i wieloetapowa. Z customowych słuchawek polskiej manufaktury korzysta wielu artystów, m.in. Behemoth, Gojira, MØ, Ray Wilson, Sarsa. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

5
10.02.2019 7:22

KAWIARNIA
 / 
Zainwestowali 400 tys. zł w kawiarnię. "Jedyna taka w Polsce"

Miejsce dedykowane cyfrowym twórcom, ze strefą coworkingową i przestrzenią dla firm - to pomysł na biznes Moniki Głuchowskiej i Mateusza Kwiatkowskiego, założycieli kawiarni #tag. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

7
26.01.2019 16:11

MŚP
 / 
Pomysł na biznes: Meble ze sklejki

Ręcznie produkowane i personalizowane meble ze sklejki - to pomysł na biznes Joanny i Michała Rypińskich, twórców marki Wood Republic. - Chcemy odczarować stereotyp, że sklejka to materiał gorszej jakości - podkreślają właściciele. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysłu na biznes".

bDHHByLh
4
20.01.2019 7:17

VIDEO
 / 
Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia

Usługi personalizacji, czyszczenia i renowacji obuwia - to pomysł na biznes Mateusza Szymczaka, twórcy firmy "Pimp my shoes". Jak przekonuje właściciel, możemy tu dowolnie "odpicować" swoje buty i odzież. - Malowanie, zdobienie, haft, czyszczenie, ozonowanie - jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każde życzenie klienta - tłumaczy Szymczak.

3
13.01.2019 12:56

MANUFAKTURA NOŻY
 / 
Pomysł na biznes: Manufaktura noży

Ręcznie robione noże kuchenne wykonywane na zamówienie - to pomysł na biznes Piotra Jędrasa, właściciela manufaktury noży Kłosy. Jego firma oferuje wysokiej jakości spersonalizowane noże, powstające w krótkich seriach. Czas produkcji jednej sztuki to nawet 4 miesiące.

2
17.12.2018 11:13

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA
 / 
Pomysły na biznes, czyli pierwszy krok do założenia działalności

Działalność gospodarcza ma swoje plusy i minusy. Warto jednak spróbować poprowadzić swój biznes. Oto kilka pomysłów na własną firmę z niewielkim budżetem.

1
16.12.2018 9:13

ŚWIĘTA
 / 
Wciąż nie masz prezentu? Firma Jakuba może zdjąć ci ten problem z głowy

Upominki w formie przeżyć - to pomysł na biznes Jakuba Matuszewskiego, współwłaściciela marki Wyjątkowy Prezent. Jego firma oferuje ponad 2,5 tys. voucherów, które mają dostarczać niezwykłych wrażeń.

bDHHByLi
14.12.2018 15:56

Pomysł na biznes: Symulator pszczoły

Symulator pszczoły – to pomysł na biznes Łukasza Rosińskiego, wiceprezesa Varsaw Game Studio. Działająca od dwóch lat firma opiera się o prosty pomysł – znalezienie niszy na rynku gier komputerowych.

6
02.12.2018 6:59

BIZNES
 / 
Pomysł na biznes: las w słoiku

Firma działa od roku i swój model biznesowy opiera na sprzedaży w centrach handlowych. W ciągu 12 miesięcy liczba klientów wzrosła dziesięciokrotnie.

9
30.11.2018 13:22

PRACA
 / 
Jak zostać kimś: UX designer to zawód przyszłości

Umiesz opanowywać chaos, słuchać innych i przewidywać ich potrzeby? Być może jest dla Ciebie praca w IT, w dodatku płatna średnio 5883 zł netto miesięcznie. W portalach z ofertami pracy piętrzą się ogłoszenia z zapotrzebowaniem na ich usługi. Kim są projektanci UX, czym się zajmują i jak rozpoczęli pracę w tym zawodzie?

9
25.11.2018 12:08

FIRMA
 / 
Darek Malaczyński. To dzięki niemu twoja żona chodzi uśmiechnięta, a ty nie musisz odróżniać hybrydy od tipsa

Darek Malaczyński, żyje tak, jak pracuje – kolorowo. Od 7 lat, wspólnie z żoną prowadzi firmę Indigo Nails, dzięki której zdobył miano króla paznokci. Prywatnie to mistrz Polski w jeździe na rolkach.