Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
 • Polski Fundusz Rozwoju dla firm. Wystarczy dobry pomysł, oni doradzą jak pozyskać kapitał na rozwój
  14.07.2017
  Polski Fundusz Rozwoju dla firm. Wystarczy dobry pomysł, oni doradzą jak pozyskać kapitał na rozwój
  Pomoc dla firm - zarówno tych najmniejszych, które dopiero rozpoczynają działaność, jak i korporacji. I to wszystko w jednym miejscu - Polskim Funduszu Rozwoju.
 • InnVento. Dołącz do startupu dla młodych naukowców
  3.07.2017
  InnVento. Dołącz do startupu dla młodych naukowców
  Innowacje to nowoczesne myślenie, nowoczesny biznes. Bez tego nie da się myśleć konkurencyjnie – mówi Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG ds. rozwoju. InnVento to pierwszy w Polsce projekt dla młodych naukowców i przedsiębiorców, w branży energetycznej.
 • Pomysł na biznes: Przejażdżka monsterem. Zamieniła pracę w banku na jazdę Monster Truckiem
  25.06.2017
  Pomysł na biznes: Przejażdżka monsterem. Zamieniła pracę w banku na jazdę Monster Truckiem
  - Na początku każdy mówi "wow". Kiedy wychodzi z auta, to zaczyna się trząść - stwierdza Katarzyna Rzepczyńska z firmy Extremely. Oferuje klientom przejażdżki prawdziwymi monster truckami. Tuż pod Warszawą stworzyła tor przeszkód dla wielkich samochodów. Zobacz kolejny odcinek programu "Pomysł na biznes". Tylko w money.pl.
 • Kulisy "Pomysłu na Biznes". Wzięliśmy Monster Trucka na przejażdżkę i rozjechaliśmy kilka rzeczy
  24.06.2017
  Kulisy "Pomysłu na Biznes". Wzięliśmy Monster Trucka na przejażdżkę i rozjechaliśmy kilka rzeczy
  Money.pl w kolejnym odcinku autorskiego cyklu "Pomysł na Biznes" ujeżdżał Monster Trucka. Wzięliśmy go na krótką przejażdżkę i sprawdziliśmy, jak poradzi sobie z rozjeżdżaniem zwykłych przedmiotów. Najpierw ofiarą giganta stał się arbuz, a dziś... Zobaczcie sami.
 • Pomysł na biznes: Biżuteria ręcznie robiona. Zostawiła korporację, by szydełkować i szyć
  18.06.2017
  Pomysł na biznes: Biżuteria ręcznie robiona. Zostawiła korporację, by szydełkować i szyć
  - W koralikach nie ma rzeczy niemożliwych - przekonuje Agnieszka Witko-Hońska, właścicielka firmy Oktiwa. Szyje, szydełkuje, tworzy biżuterię. W całości ręcznie robioną. - Z wykształcenia jestem matematykiem, a przez lata tworzyłam produkty ubezpieczeniowe w korporacji. Brakowało mi kontaktu z klientem. I postanowiłam to zmienić - opowiada.
 • Pomysł na biznes: Barber shop. To nie tylko zakład fryzjerski dla mężczyzn
  2.06.2017
  Pomysł na biznes: Barber shop. To nie tylko zakład fryzjerski dla mężczyzn
  - Na założenie biznesu wydałem oszczędności i… pieniądze ze ślubu - przyznaje Michał Słojewski z warszawskiego Undercut Barber Shop. Nie żałuje tej decyzji. Jego ekipa zajmuje się pielęgnacją brody, wąsów i męskich fryzur. Klientów sadza między innymi na fotelu stomatologicznym z jednego z więzień.
 • Pomysł na biznes. Kabiny floatingowe, które uwalniają ciało od grawitacji
  28.05.2017
  Pomysł na biznes. Kabiny floatingowe, które uwalniają ciało od grawitacji
  Marcin Piotrowski 20 lat temu był sportowcem, uprawiał lekkoatletykę. Już wtedy widział, że jego konkurenci z Zachodu przygotowują się przed zawodami w kabinach floatingowych - to było jak błyskawiczna regeneracja połączona z medytacją. Trzy lata temu postanowił opracować własną technologię i produkować kapsuły i kabiny floatingowe w Polsce. Pozwalają nie tylko uwolnić się od ciała, ale i wyzwolić hormony szczęścia, walczyć z depresją. Norweska armia używa ich nawet do zwalczania stresu bojowego.
 • Pomysł na biznes: Pracownia wędkarska
  22.05.2017
  Pomysł na biznes: Pracownia wędkarska
  Przygotowujemy wędki na zamówienie, dostosowane do wzrostu, sposobu łowienia wędkarza. Każdy element dobierany jest indywidualnie – mówi Sergiusz Kasprzyk, założyciel pracowni wędkarskiej z Wrocławia.
 • Ci, którzy u nich kupują, czynią podwójne dobro. Dla mody i dla środowiska
  30.04.2017
  Ci, którzy u nich kupują, czynią podwójne dobro. Dla mody i dla środowiska
  Torebki, paski i plecaki ręcznie wykonane z opon rowerowych i banerów reklamowych - to pomysł na biznes Karoliny Błądzińskiej i Diany Góreckiej, właścicielek "Mruu".
 • Pomysł na biznes: Maski przeciwpyłowe
  23.04.2017
  Pomysł na biznes: Maski przeciwpyłowe
  Nasza firma zajmuje się produkcją masek przeciwpyłowych, przeciwsmogowych i przeciw alergicznych – mówi Izabela Jędruch, jedna z założycielek krakowskiej firmy emaska.pl
 • Pomysł na biznes: Żywność ekologiczna
  16.04.2017
  Pomysł na biznes: Żywność ekologiczna
  Sklep ze zdrową żywnością powstał w Rzuchowej koło Tarnowa. Prowadzi go stowarzyszenie Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA. W sezonie za pośrednictwem witryny www.paczkaodrolnika.pl można zamówić ok. 200 ekologicznych produktów. Dostarczane są przez kurierów w całej Polsce
 • Pomysł na biznes: studio kulinarno-cukiernicze
  7.04.2017
  Pomysł na biznes: studio kulinarno-cukiernicze
  - Qki to pracownia, w której powstają wszystkie nasze słodkości. Postawiłyśmy na domowe i sprawdzone przepisy. Wszystko jest ręcznie robione. Nie jest to taśmowa produkcja – zapewniają Agnieszka Błaszczyk i Monika Ciesielska
 • Pomysł na biznes: Kosmetyki roślinne
  26.03.2017
  Pomysł na biznes: Kosmetyki roślinne
  Naturalne mydło ze złotem, balsam z olejem konopnym czy puder do kąpieli z płatkami kwiatu nagietka – to część oferty firmy Hagi Cosmetics, która produkuje oryginalne kosmetyki roślinne. – Tworzymy je z naturalnych surowców, wyciągów roślinnych i olejków eterycznych – tłumaczą Hanna Kurcińska i Agata Borzym. To rodzinny biznes matki i dwóch córek. - Wszystkie produkty wytwarzamy ręcznie, tradycyjnymi metodami. Nasze kosmetyki wyróżnia zapach i wygląd – dodają właścicielki. Po ich produkty zgłaszają się już klienci z Niemiec i Włoch. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Galeria malarstwa cyfrowego
  19.03.2017
  Pomysł na biznes: Galeria malarstwa cyfrowego
  - Jako jedyni na rynku oferujemy prace twórców związanych z gamedev, czyli produkcją gier komputerowych – mówią Mikołaj Konopacki i Artur Paprocki, założyciele Polskiej Grafiki Cyfrowej. Ich pomysł na biznes to galeria malarstwa cyfrowego. – To jedyne miejsce, w którym możemy obejrzeć i zamówić prace powstałe z wykorzystaniem najnowszych technik cyfrowych, czyli tabletów i programów graficznych – dodają właściciele. Na rynku nie mają konkurencji, ale bardzo na nią czekają. Średnio bez aukcji sprzedają 10 prac miesięcznie. Grafiki mają wartość kolekcjonerską. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Sklep ze słodyczami
  12.03.2017
  Pomysł na biznes: Sklep ze słodyczami
  - Sklep ze słodyczami jakiego jeszcze nie było – tak o swojej działalności mówi Wojciech Włodarczyk, założyciel warszawskiego "Pirate Candy Shop". Jego pomysł na biznes to oryginalny sklep ze słodyczami. - Wyróżnia nas wystrój nawiązujący do wnętrza pirackiego statku oraz bardzo szeroki asortyment – dodaje właściciel. W pierwszym miesiącu działalności liczba klientów wyniosła 2,5 tys. osób, a sklep sprzedał ponad pół tony słodyczy. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Kosmetyka samochodowa
  5.03.2017
  Pomysł na biznes: Kosmetyka samochodowa
  - W odróżnieniu od tradycyjnych myjni samochodowych, zajmuje się nie tylko myciem aut, ale ich kompleksową pielęgnacją – mówi Filip Musialik, założyciel warszawskiej firmy "Prime". Jego pomysł na biznes to studio kosmetyki samochodowej. - Tak naprawdę jesteśmy w stanie zrobić wszystko, by auto wyglądało jak z salonu, a nawet lepiej – mówi właściciel. Firma skupia się na samochodach, ale w ofercie ma pakiety dla motocykli, łodzi, a nawet dla samolotów i helikopterów.
 • Pomysł na biznes: Maski antysmogowe
  26.02.2017
  Pomysł na biznes: Maski antysmogowe
  - Nasza firma to odpowiedź na problem smogu w Polsce – mówią Anna Archacka i Mikołaj Gintowt, założyciele warszawskiej firmy "Smoggie". Ich pomysł na biznes to ręcznie szyte maski antysmogowe z wymiennymi filtrami. - Naszymi klientami są świadomi mieszkańcy miast – dodają właściciele. Swój biznes stworzyli i rozkręcili zaledwie w 3 tygodnie. W tym sezonie chcą sprzedawać po kilkaset masek miesięcznie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Biżuteria z roślin
  19.02.2017
  Pomysł na biznes: Biżuteria z roślin
  - Moja firma jest potwierdzeniem tego, że polsko-grecką przyjaźń można przekuć we wspólny biznes – mówi o swojej działalności Edyta Gorzoń, założycielka firmy "Pradelle". Jej pomysł na biznes to biżuteria z naturalnych roślin, które są ręcznie pokrywane 24-karatowym złotem i czystym srebrem. Właścicielka podkreśla, że jej działalność to jedyna firma w Polsce, która oferuje biżuterię z kwiatów, a nie z ich odlewów. W ciągu 3 lat sprzedaż firmy wzrosła o 300 proc. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Polscy studenci chcą stworzyć sneakersowe niebo. Pomoże im Książę Walii
  14.02.2017
  Polscy studenci chcą stworzyć sneakersowe niebo. Pomoże im Książę Walii
  Kolejki ludzi koczujących przed sklepem nocami nawet zimą, żeby kupić buty pokazują, na czym można zrobić niezły biznes – na limitowanych seriach sneakersów. To rynek wart już 58 mld dol. Dlatego Polak, który jest zaledwie na pierwszym roku studiów, chce stworzyć firmę zajmującą się handlem unikatowymi butami sportowymi, naprawą i konserwowaniem ich. Do swojego pomysłu przekonał już nawet fundację Księcia Walii, która pomoże mu rozwinąć biznes.
 • Pomysł na biznes: Cukiernia artystyczna
  12.02.2017
  Pomysł na biznes: Cukiernia artystyczna
  - Staram się tworzyć małe dzieła sztuki – mówi o swojej działalności Urszula Kwiecień, właścicielka firmy Arte Wanilia. Jej pomysł na biznes to cukiernia artystyczna oferująca torty i ciasta dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Właścicielka specjalizuje się w sugarcraftingu, czyli dekorowaniu wypieków masą cukrową. - Bazuje na naturalnych składnikach i wykorzystuję sprawdzone receptury – dodaje. Każdego tygodnia realizuje śr. 15 zamówień. Hobbystycznie i zawodowo wykonała już pół tysiąca tortów.
1 2 3 4 5 6
Zaległości w ZUS? Lepiej załatw sprawę do końca roku Zaległości w ZUS? Lepiej załatw sprawę do końca roku
Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? Możesz dostać list z ZUS. Urząd zamierza w najbliższych dniach przypomnieć osobom, które spóźniają się z płatnościami składek o konsekwencjach takich zaległości.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

9 start-upów wprowadzało innowacje dla Poczty Polskiej. Program trwa, do wzięcia nawet 200 tys. zł 9 start-upów wprowadzało innowacje dla Poczty Polskiej. Program trwa, do wzięcia nawet 200 tys. zł
Internetowy kreator opakowań, samoobsługowe urządzenie do nadawania i odbierania paczek a nawet projekt pojazdu. Twórcy dziewięciu start-upów przez ostatnie miesiące testowali innowacyjne rozwiązania dla Poczty Polskiej.