Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.pl pyta Polaków: Jaką formę finansowania wybrałbyś dla swojej firmy? Kredyt, fundusze, a może anioła biznesu?

Money.pl pyta Polaków: Jaką formę finansowania wybrałbyś dla swojej firmy? Kredyt, fundusze, a może anioła biznesu?

Fot. istockphoto

Pieniądze z Unii Europejskiej, kredyt bankowy czy może wsparcie anioła biznesu? Money.pl postanowił sprawdzić, skąd Polacy wzięliby pieniądze na prowadzenie własnego biznesu. "Jaką formę finansowania wybrałbyś dla swojej firmy?" - takie pytanie od kilku tygodni zadajemy naszym czytelnikom. Zapraszamy do udziału w ankiecie.

Jaką formę finansowania wybrałbyś dla swojej firmy?

kredyt bankowy
środki z Państwowego Urzędu Pracy
środki z Unii Europejskiej
leasing
Anioły Biznesu
inne

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

W tej chwili wśród najczęściej wymienianych źródeł finansowania firmy wymienia się środki z Unii Europejskiej oraz kredyt bankowy. Po pieniądze z UE chciałoby sięgnąć 36 proc. ankietowanych, z kolei wsparcie banku wybrałoby 23 proc. Ale to niejedyne możliwości, na które postawiliby Polacy.

13 proc. ankietowanych wolałoby zwrócić się o pieniądze do Państwowego Urzędu Pracy, z kolei 9 proc. liczy na wsparcie anioła biznesu. Najmniejszą popularnością cieszy się leasing. Tę formę finansowania wybrało zaledwie 7 proc. ankietowanych.

Co ciekawe, aż 12 proc. ankietowanych nie zdecydowałoby się na żadną z wspomnianych form finansowania. Najprawdopodobniej ta grupa wolałaby uruchomić środki własne.

W money.pl od połowy marca pokazujemy historie polskich przedsiębiorców w ramach cyklu "Pomysł na biznes". W programie odwiedzamy małe firmy, które powstały nie dzięki wielkiej inwestycji, a przede wszystkim dzięki pomysłowi. I mogą być inspiracją dla każdego, kto myśli o własnym biznesie.

Bohaterowie kolejnych odcinków opowiadają o tym, jak działają ich firmy, jakie były początki i z czym się mierzyli na różnych etapach działalności. I o tym, jak można na tym zarobić. Tutaj znajdziesz wszystkie odcinki.


Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Zbigniew
2016-11-29 13:15
Jak zdobyć tanie finansowanie na firmę i nie dać sie okraść z pomysłu,projektu nieopatentowanego jeszcze?Napisz na ekopoczta@op.pl
olaka
2016-08-04 23:36
Ja tam postawiłabym na kredyt w Getin Banku warunki mają lepsze od innych i są elastyczni