Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
ZUS sfinansuje szkolenia dla pracowników firm budowlanych

ZUS sfinansuje szkolenia dla pracowników firm budowlanych

Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EAST NEWS

Pracownicy firm budowlanych z całej Polski mogą do końca listopada bezpłatnie korzystać ze szkoleń z zakresu bezpieczeństwa pracy na budowach. Szkolenia finansowane są przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Program szkoleń przygotowało Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

W kursach może wziąć udział ponad 3 tysiące pracowników, zatrudnionych zarówno w oparciu o umowy o pracę, jak i na umowy cywilnoprawne. Poruszane są kwestie bezpieczeństwa przy pracach między innymi w wykopach, na wysokości czy liniach energetycznych.

Budownictwo to branża, która przoduje w niechlubnej statystyce wypadków przy pracy. Każdego roku na polskich budowach dochodzi do ponad 120 śmiertelnych wypadków, co oznacza, że co trzy dni ginie człowiek. Dziewięć na dziesięć wypadków spowodowanych jest brakami w wiedzy z zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno pracowników jak i ich przełożonych.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
allan
2016-11-07 17:10
Dla dobra Polski i Polaków, proponuję powolną likwidację złodziejskiego ZUS!
Wojciech
2016-10-26 10:24
Oby po szkoleniach sytuacja się poprawiła, chociaż moim zdaniem powinien o nie zadbać pracodawca. Sam prowadzę firmę i nie wyobrażam sobie, żebym miał to pominąć. Nie mam zresztą swoich behapowców, szkolenia prowadzi dla mnie Interlis, jak do tej pory nie zdarzyło się w firmie nic groźnego.
jołjoł
2016-10-18 10:48
ZUS pewnie policzył, że szkolenie 3 tys pracowników jest tańsze niż wypłata 120 rodzinom odszkodowania za wypadki przy pracy. No a poza tym, tych 120 pracowników rocznie mniej, to mniejsze wpływy z ich składek. Choć tak poważnie to mam nadzieję, ze takie szkolenia przyczynią się, że liczba wypadków będzie choc o połowę mniejsza, bo to zawsze tragedia
Pokaż wszystkie komentarze (11)