Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Liczba firm w Polsce rośnie. Mimo epidemii

5
Podziel się:

Liczba aktywnych jednoosobowych działalności gospodarczych w Polsce wynosi 2,47 mln według stanu na 11 sierpnia. To o 61,8 tys. więcej niż na starcie epidemii. Dane podało we wtorek Ministerstwo Rozwoju.

Liczba nowych działalności gospodarczych rośnie cztery miesiące z rzędu - informuje resort rozwoju
Liczba nowych działalności gospodarczych rośnie cztery miesiące z rzędu - informuje resort rozwoju (Pixabay)
bEKkDdOt

"Z danych CEIDG wynika, że w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 11 marca 2020 r., czyli do dnia ogłoszenia w Polsce stanu epidemicznego, liczba aktywnych działalności gospodarczych w naszym kraju wzrosła z 2,40 mln do 2,47 mln" - pisze resort rozwoju w komunikacie.

To oznacza, że przez pierwsze 2,5 miesiąca roku Polacy założyli około 70 tys. firm. To więcej niż przez kolejne 5 miesięcy.

"W okresie 11 marca - 11 sierpnia 2020 r. ta liczba wzrosła o 61,8 tys. działalności gospodarczych i obecnie wynosi 2,54 mln aktywnych działalności" - czytamy w komunikacie.

bEKkDdOv
Zobacz także: Obejrzyj: <a href="https://money.pl/podatki/">Podatki</a> pójdą w górę? "W budżecie potrzebne są świeże pieniądze"

To oznacza, że w czasie epidemii liczba nowych firm rośnie dwukrotnie wolniej niż przed jej wybuchem. To jednak nie zmienia faktu, że jeszcze pod koniec marca wielu przedsiębiorców zamiast otwierać działalność, decydowało się na jej zawieszenie. Pisaliśmy o tym w money.pl.

Resort podkreśla, że aktualny stan aktywnych działalności gospodarczych jest wyższy o niespełna 80 tys. działalności gospodarczych od tego z początku 2020 r., kiedy w dniach 1-2 stycznia br. wynosił 2,46 mln firm, prowadzących własną działalność gospodarczą.

bEKkDdOB

- Dane z CEIDG, jakie regularnie napływają do nas od połowy kwietnia, świadczą o tym, że wiele polskich firm radzi sobie z kryzysem wywołanym pandemią COVID-19. To również dowód na to, że już blisko 130 mld zł, które z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej PFR trafiły do polskich przedsiębiorców, stanowi dla nich realną pomoc i dowód na stosunkowo dobrą kondycję polskiej gospodarki - skomentowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, cytowana w komunikacie.

CEIDG to rejestr firm, w którym codziennie wprowadzane są przez przedsiębiorców zmiany, m.in. dot. zawieszenia działalności gospodarczej - z datą wsteczną - lub uruchomienia działalności gospodarczej z datą przyszłą.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKkDdOW
wiadomości
gospodarka
firma
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Ryzy
rok temu
To tylKO rosło i „ stało” za KOlaboracji!!!
Karolina
rok temu
Tylko żeby oPOzycji żyłka ze złości nie pękła. smuteczek panie Budka, smuteczek...
piskomuna to ...
rok temu
Ministerstwo PISwoju podaje liczby które nie są spójne z danymi z ZUS a te są najbardziej wiarygodne. Chyba że pisowcy podają liczby rosnących firm na czarno to by pasowało bo na czarno to rośnie tak samo jak kradnie piskomuna.
bEKkDdOX
miki
rok temu
A ilu z tych nowych jest vatowcami a ile na słupa lub samoztarudnionych dla małego zusu, dane z kapelusza a lokali do wynajecia co drugi.Prowdzenie dg w polandeszu z jpkv7, splitem, kasami on line, bdo i innymi cudakami jest jak skok na głowke do basenu bez wody.
OBRAZ W berli...
rok temu
NIEDOBRZE OJ oj niedobrze to jak moi przejmą władzę ? co robić ? bracia za odry mówcie co mamy robić?