Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msp
24.02.2019 10:16

Obietnice wyborcze. Gowin: przedsiębiorcy muszą trzymać się uważniej za portfel

- Musicie ten rok jakoś przetrwać w nadziei na to, że w przyszłym roku będą już tylko wybory prezydenckie, a potem parę lat bez wyborów - powiedział wicepremier do przedsiębiorców kilka godzin po konwencji PiS. Podkreślił, że "trzeba stawiać na własność prywatną, na niskie podatki i na uczciwą konkurencję".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jarosław Gowin zachęcał przedsiębiorców do współpracy z politykami bez względu na przynależność partyjną.

- W roku wyborczym przedsiębiorcy muszą trzymać się uważniej za portfel gdy zbliżają się do nich politycy i to politycy wszelkich partii - powiedział Jarosław Gowin w sobotę w Muszynie, cytowany przez PAP.

Szef współtworzącej rząd partii Porozumienie pojawił się na konferencji "Strategia gospodarcza Polski" kilka godzin po konwencji PiS. Zapowiedziano na niej m.in. 500+ na pierwsze dziecko i trzynastkę dla emeryta, co według premiera Mateusza Morawieckiego będzie kosztować 40 mld zł rocznie.

Wideo: Gowin o partyjnych przekazach dnia: Nie dostaję briefów z PiS

Na spotkaniu z przedsiębiorcami wiceszef polskiego rządu stwierdził, że "jeśli ktoś spróbuje przebić te zapowiedzi, które zostały dziś sformułowane, to tego się nie da zrealizować". Wyraził przekonanie, że "w gospodarce trzeba stawiać na własność prywatną, na niskie podatki i na uczciwą konkurencję".

- W każdej partii widzę ludzi, którzy rozumieją mechanizmy gospodarcze i w każdej partii, nawet w mojej, widzę takich, którzy tych mechanizmów nie rozumieją - przyznał Gowin. - Jest niezwykle ważne, żebyście z nami politykami bez względu na partie, współpracowali, żebyście na nas wpływali. To żadna retoryka przedwyborcza - zapewnił.

Jarosław Gowin stwierdził, że "ogromna większość prawa tworzona jest w Brukseli i często są to przepisy tendencyjne, stronnicze".

- Jeżeli chcecie mieć dobre warunki do uczciwej konkurencji w tym zakresie, jaki tworzy Unia Europejska, musimy tam mieć silną reprezentację ludzi rozumiejących gospodarkę - zaapelował do przedsiębiorców. Przypomnijmy, że wybory do Europarlamentu odbędą się w Polsce 26 maja.

Także obecny na konferencji zorganizowanej przez Ryszarda Florka, właściciela firmy Fakro, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz zapowiedział, że będzie walczył o wprowadzenie dobrowolności składek na ZUS dla przedsiębiorców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: msp, Jarosław Gowin, obietnice wyborcze, konwencja pis, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-02-2019

Obiecują za nasze pieniadzePis nas okrada

24-02-2019

moj nickTo przerażające, że ludzie o takim poziomie intelektualnym jak Gowin zostali dopuszczeni do rządzenia krajem.

24-02-2019

masakraci to mają opanowany bajer ! do perfekcji! zgodnie z zasadą "po nas to choćby potop"

Rozwiń komentarze (37)