Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Portal podatkowy ma nową funkcję. Można sprawdzić kontrahenta

0
Podziel się:

Przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się, czy kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT - poinformowała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż.

Portal podatkowy ma nową funkcję. Można sprawdzić kontrahenta

Ministerstwo Finansów przygotowało nową usługę dla przedsiębiorców. - Za pośrednictwem portalu podatkowego można już sprawdzić, czy kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT - poinformowała rzeczniczka resortu Wiesława Dróżdż.

Wskazała, że usługa "Sprawdzenie statusu podmiotu w VAT" jest skierowana w pierwszej kolejności do podatników stosujących mechanizm odwrotnego obciążenia w odniesieniu do konkretnych towarów, takich jak wyroby stalowe, ale wkrótce trafią m.in. smartfony, czy tablety.

Dróżdż wyjaśniła, że wpisanie w stosowne pole identyfikatora podatkowego NIP pozwoli sprawdzić status podatnika VAT. Pytający dowie się, czy podmiot o podatnym identyfikatorze NIP nie jest zarejestrowany jako podatnik VAT, jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny, bądź jest zarejestrowany jako podatnik VAT zwolniony.

- Usługa daje możliwość wydruku zwracanego komunikatu wskazującego status podmiotu w VAT. Podatnicy nadal będą mogli skorzystać z dotychczasowej możliwości wnioskowania o zaświadczenie z urzędu skarbowego w tym zakresie, czy też telefonicznego kontaktu z urzędem skarbowym w celu potwierdzenia tego statusu - poinformowała rzeczniczka.

Usługa "Sprawdzenie statusu podmiotu w VAT" jest dostępna na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów.

Resort wskazuje, że portal ten i jego funkcjonalności są dostępne również na urządzeniach mobilnych, które posiadają zainstalowane kompatybilne przeglądarki. Dzięki temu potencjalnego kontrahenta można zweryfikować pod kątem VAT z każdego miejsca.

Według resortu finansów utworzenie Portalu Podatkowego - nowego kanału komunikacji administracji podatkowej z podatnikami, daje możliwość udostępniania usług, które pozwalają podatnikom m.in. na elektroniczną weryfikację różnych informacji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m323706.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/kasy-fiskalne-zmiany-i-wydatki-dotkna-70,232,0,1639144.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kasy fiskalne. Zmiany dotkną 70 tysięcy Polaków Rząd liczy na dodatkowe 170 mln złotych w kasie państwa. Zapłacą pacjenci oraz klienci prawników, księgowych, mechaników samochodowych, fryzjerów, kosmetyczek i restauracji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/m319475.jpg ) ] (http://www.biztok.pl/biznes/mlode-wilki-polskiego-biznesu-10-najlepszych-menedzerow-z-gieldowych-spolek_a21638#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Najlepsi menedżerowie z giełdowych spółek Pomysłodawca paczkomatów, wiceprezes GPW, specjalista ze spółki robiącej gry. To tylko kilka osób z listy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/m358436.jpg ) ] (http://tech.money.pl/biznes-it/artykul/odwrocony-vat-nie-zapobiegnie-oszustwom,70,0,1840198.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Odwrócony VAT nie zapobiegnie oszustwom Wprowadzenie odwrotnego obciążenia nie rozwiąże problemu oszustw na VAT, także w handlu elektroniką - ocenili specjaliści podczas konferencji poświęconej podatkom. Zaproponowali lepsze ich zdaniem rozwiązania.
vat
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)