Notowania

kratka
19.02.2010 07:24

Kratka w samochodzie nie zawsze jest legalna

Jeśli samochód, w którym zamontowano kratki, nie spełnia wskazanych w homologacji parametrów, fiskus może domagać się zwrotu odliczonego podatku VAT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Jeśli samochód, w którym zamontowano kratki nie spełnia parametrów, fiskus może domagać się zwrotu odliczonego podatku VAT. Problem dotyczy głównie małych aut _ przerobionych na ciężarówki. _

_ Dziennik Gazeta Prawna _ powołuje się na Instytut Transportu Samochodowego, który dopuszcza pojazdy do ruchu. Twierdzi on, że sprzedawcy stosują triki, które mogą prowadzić do złamania prawa.

W efekcie samochody z kratką, od których można odpisać cały podatek VAT, w wielu przypadkach nie odpowiadają parametrom zadeklarowanym w badaniu homologacyjnym. A to może oznaczać poważne kłopoty dla ich właścicieli.

Jeżeli samochód nie spełnia kryteriów, to w konsekwencji odliczenie całości VAT na jego zakup może zostać zakwestionowane. Urząd skarbowy może domagać się zwrotu odliczonego podatku od paliwa - zauważa _ Dziennik Gazeta Prawna _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Odliczyć VAT można też bez homologacji ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/prawop/artykul/odliczyc;vat;mozna;tez;bez;homologacji,225,0,585697.html )
* [ Auta z kratką - od jakiego samochodu odliczysz VAT? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/auta;z;kratka;-;od;jakiego;samochodu;odliczysz;vat,218,0,549082.html )
Tagi: kratka, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka, podatki, aktualności, najważniejsze, IAR, msp, motoryzacja, moto
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz