Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Venture builders wspomogą rozwój start-upów w Polsce?

0
Podziel się:

Na rynku start-upów pojawiają się nowe trendy. I choć wcześniej tworzenie firmy łączyło się ze znalezieniem dobrego pomysłu na biznes i szukaniem niezbędnego finansowania, obecnie przedsiębiorstwo może mieć swój początek w fabryce start-upów.

Venture builders wspomogą rozwój start-upów w Polsce?
(Pixabay/Domena publiczna)

W Polsce jest ponad 2,4 tys. start-upów. Wkrótce pojawi się ich więcej, a to dzięki venture builders - informuje "Puls Biznesu".

Na rynku start-upów pojawiają się nowe trendy. I choć wcześniej tworzenie firmy łączyło się ze znalezieniem dobrego pomysłu na biznes i szukaniem niezbędnego finansowania, obecnie przedsiębiorstwo może mieć swój początek w fabryce start-upów - nazywanej też venture builders, venture labs lub startup studios. Inną ich formą jest również company builders.

Łączy je wspólny cel - budowanie firmy z wykorzystaniem własnych pomysłów i zasobów. Różnica pomiędzy poszczególnymi rodzajami fabryk start-upów jest niewielka i płynna, na przykład venture builders gromadzą kapitał i następnie inwestują w start-upy swoje lub zewnętrzne, company builders natomiast najpierw tworzą z własnych pieniędzy start-up, a potem szukają dalszego finansowania i rozwoju - czytamy w raporcie Startup Poland.

Zobacz także: Zobacz także: Program Morawieckiego preferuje innowacyjne firmy. Te apelują: "Chcemy ciszy i spokoju"
wiadomości
gospodarka
zarządzanie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)