Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
e-urząd
29.07.2008 06:54

E-rewolucja w urzędach po wakacjach

Na wdrożenie systemu zdalnej obsługi interesantów przeznaczono 14 mld złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZEFA)

Jesienią rozpocznie się rewolucja informatyczna w polskich urzędach - donosi dziennik _ Polska _.

Jak czytamy w gazecie, w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji trwają ostatnie prace nad uruchomieniem programu e-puap, który ma umożliwić między innymi założenie w sieci działalności gospodarczej, składanie elektronicznych wniosków o wydanie prawa jazdy i pozwoleń na budowę.

Na zakup nowych serwerów, łączy, komputerów oraz system szkoleń dla urzędników rząd przeznaczył aż 14 miliardów złotych - 75 procent tej kwoty pochodzi z Unii Europejskiej, reszta z polskiego budżetu.

Dziennik _ Polska _ ustalił, że od października wszyscy przedsiębiorcy będą mogli składać przez internet wnioski o wydanie numeru REGON. Dziś trzeba pofatygować się do miejscowego urzędu statystycznego, a na nadanie numeru czeka się nawet dwa tygodnie.

To ułatwienie jest jednak tylko próbką tego, co nas czeka - w przyszłym roku będzie można w sieci składać miesięczne i roczne zeznania podatkowe - pisze gazeta. Dziś taka możliwość istnieje tylko teoretycznie. Wysłanie deklaracji musimy potwierdzić w urzędzie skarbowym, a więc i tak trzeba tam pójść i odstać swoje w kolejce. Nic więc dziwnego, że w tym roku e-deklaracje złożyło jedynie kilkuset podatników - pisze _ Polska _,

Tagi: e-urząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, baza wiedzy, prawo, najważniejsze, wiadmości, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz