Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ubezpieczyciel zapłaci za przestój. Szkody powstałe w wyniku klęsk żywiołowych można ubezpieczyć

0
Podziel się:

Rynek w zakresie ubezpieczeń majątkowych jest bardzo konkurencyjny, a stawki niskie - twierdzą eksprerci

Ubezpieczyciel zapłaci za przestój. Szkody powstałe w wyniku klęsk żywiołowych można ubezpieczyć
(Mark Hunter / Flickr (CC BY 2.0))

Ubezpieczenie przerw w działalności pokrywające stałe koszty funkcjonowania firmy, która z powodu szkody w mieniu ma przestój, można dzisiaj kupić tanio - informuje "Puls Biznesu".

Szkody w mieniu powstałe w wyniku klęsk żywiołowych można ubezpieczyć. Ubezpieczyciel może pokryć również wynikające z tego koszty przestoju. Umożliwia to ubezpieczenie przerw w działalności (potocznie zwane ubezpieczeniem utraty zysku albo business interruption, czyli BI).

Pokryje ono zysk operacyjny (ze sprzedaży), jaki firma osiągnęłaby podczas normalnej działalności, oraz koszty stałe związane z podstawową działalnością operacyjną, które musi ponosić przedsiębiorca, pomimo że firma nie pracuje albo pracuje na zwolnionych obrotach.

- Dzisiaj rynek w zakresie ubezpieczeń majątkowych jest bardzo konkurencyjny, a stawki niskie. Cena BI nie różni się znacznie od kosztu ubezpieczenia majątkowego. Różnica może sięgać 10-20 proc., a często stawki w obu przypadkach są wyrównane, czyli liczone w promilach od wartości ubezpieczanego majątku - mówi Izabela Król, menedżer do spraw oceny ryzyka w AIG.

wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)