Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Składki ZUS. Abramowicz entuzjastycznie: "Nowe, historyczne otwarcie dla małych i średnich firm"

34
Podziel się:

- Jeżeli skutecznie przeprowadzi Pan tę zmianę, przejdzie Pan do historii jako premier, który usunął najbardziej szkodliwą barierę w działalności polskich przedsiębiorców - napisał w liście do premiera Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców mówi o zniesieniu ważnej bariery w działalności małych firm.
Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców mówi o zniesieniu ważnej bariery w działalności małych firm. (East News, maciej liczniewski)
bESjJuRh

To zarazem komentarz Adama Abramowicza do zapowiedzi zniesienia ryczałtowej składki ZUS dla małych firm i zastąpienia ryczałtu systemem składki powiązanej z dochodem z zastrzeżeniem, że maksymalna składka nie będzie wyższa od zapowiadanej na 2020 rok.

Przypomnijmy. - Po zmianach nikt nie zapłaci więcej na ZUS niż jest to obecnie - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki, doprecyzowując swoje słowa sprzed kilku dni. Zastąpienie ryczałtowego ZUS składkami liczonymi od dochodu ma dotyczyć tylko najmniejszych firm.

"Przez lata mali przedsiębiorcy mieli poczucie, że Polska jest rajem dla dużych, silnych firm, a małe biznesy są pozostawione samym sobie" - napisał Ambramowicz. Ale to się zmienia. Zdaniem Abramowicza, usunięcie ryczałtowego ZUS da ogromny impuls dla rozwoju gospodarki. Da też poczucie bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej Polakom działającym na własny rachunek.

bESjJuRj
Zobacz także: Obejrzyj także: Zniesienie ryczałtowego ZUS. "Przy dochodzie 3-4 tys. zł składka na ZUS mogłaby być niższa"

Abramowicz przypomina, że w czerwcu w liście do premiera Morawieckiego napisał: "Bez zmian w ubezpieczeniach społecznych dla przedsiębiorców nie będziemy mogli osiągnąć podobnych warunków, jakie mają przedsiębiorcy w tzw. Starej Unii. Dopóki będzie istniał ryczałtowy ZUS, dopóty będzie on niszczył miejsca pracy w Polsce i stanowił barierę dla małego biznesu, z którego mogłyby wyrastać firmy średnie i duże".

bESjJuRp

"Reagując tak szybko, poprzez zapowiedź reformy składki ZUS dla MŚP, pokazał Pan, że problemy małych i średnich firm są dla Pana ważne" - napisał w liście do Mateusza Morawieckiego Abramowicz.

Rzecznika małych i średnich przedsiębiorców cieszy również podniesienie progu obrotów umożliwiającego skorzystanie przez przedsiębiorców z rozliczenia podatku dochodowego w formie ryczałtu ewidencjonowanego z poziomu 250 euro do 1 mln euro, a w przyszłości do 2 mln euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESjJuRK
KOMENTARZE
(34)
zse
2 lata temu
czyli nie będzie wzrostu z 1350 do 1500 Zus-u w przyszłym roku
wer3
2 lata temu
Według PiSu przedsiębiorcy którym się powodzi i tym którym się nie powodzi ale pracują aby to zmienić mają płacić na tych wszystkich ich wyborców którym po prostu nic się nie chce robić, a którym się po prostu wszystko należy.
Przedsiębiorc...
2 lata temu
Ile trzeba mieć tupetu i obłudy żeby coś takiego powiedzieć do drobnych i średnich przedsiębiorców ,których rząd PiS wyciska jak cytrynę. Tfu cholera co za łajdacwo. Niech oni mam już nic nie pomagają tylko zostawią wszystko tak jak było za PO. Wtedy mogliśmy się rozwijać a dziś umieramy.
bESjJuRL
kezu
2 lata temu
Jak konkretnie ten "ogromny impuls dla rozwoju gospodarki" miałby wyglądać?
Stefan
2 lata temu
Grupa trzymajaca wladze wywalila premiwerzyce Szydlo z roboty, bo chciala wliczyc ZUS do podatku dochodowego. Dla biedoty mila on wynosic 40% bez kwoty wolnej od podatku. Na tyle obecnie ekipa sprawujaca wladze na dzien dobty okrada najbiedniejszych. Zgodnie z wytokiem trybunalu konstytucyjnego biedota nie powinna placic podatku dochodowego . I tak jest okradana poprzez obowiazkowe licencje, koncesje i zakaz dzialanosci na wlasny rachunek.
...
Następna strona