Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
11.09.2019 16:50

Składki ZUS. Premier uspokaja przedsiębiorców i zapowiada zmiany w ryczałcie

W środę po południu premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny podkreślił, że przedsiębiorcy nie będą musieli płacić kilkukrotnie większego ZUS-u. Zapowiedział również, że więcej przedsiębiorców będzie mogło rozliczać się ryczałtowo z fiskusem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Premier Mateusz Morawiecki w środę odwiedził firmę SuperDrob. Wykorzystał tę okazję, by uspokoić przedsiębiorców (Fot: PIOTR MOLECKI)

Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Karczewie powiedział, że ryczałt od przychodów ewidencjonowanych będzie przysługiwał do wysokości miliona euro, a docelowo - dwóch milionów euro. Dziś jest to 250 tys. euro.

- To mniej biurokracji i formalności dla przedsiębiorców - mówił Morawiecki. Przypomnijmy, że ryczałt jest jedną z preferencyjnych form opodatkowania. Mogą się nią rozliczać ci przedsiębiorcy, którzy nie wybierają skali podatkowej, podatku liniowego czy karty podatkowej.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Szef rządu podkreślał też po raz kolejny, że nie zmieni się sposób wyliczania składek ZUS dla większych firm. - Dla najmniejszych przedsiębiorców będziemy go obliczać od dochodu, ale przy większych firmach pozostanie to tak, jak jest do tej pory - zapewniał Mateusz Morawiecki.

Gdzie będzie granica? - Patrzymy na to od drugiej strony. Ulga dla najmniejszych będzie kosztowała państwo około miliarda złotych - mówił Morawiecki. Nie chciał zdradzić, przy jakim dochodzie składki będą proporcjonalne, a przy jakim - obliczane ryczałtowo.

To kolejne zapewnienie premiera o tym, że najwięksi nie muszą się obawiać po tym, jak w mediach przetoczyła się fala niezadowolenia wśród większych przedsiębiorców. Obawiali się bowiem, że ich składki wzrosną kilkukrotnie. Premier oraz minister Jadwiga Emilewicz dementowali tę informację już we wtorek po południu.

W środę premier Morawiecki wybrał się z wizytą do Karczewa, gdzie odwiedził polską firmę SuperDrob, jednego z największych graczy w branży drobiarskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

PinokioObiecali zwiększenie kwoty wolnej. I co? I minęły 4 lata i znów obiecują.

11-09-2019

janabzdury przed wyborami

11-09-2019

PrezesPinokio odejdz klamczuchu

Rozwiń komentarze (87)