Notowania

msp
10.01.2019 16:46

Średnie zarobki dyrektorów i managerów wzrosły do ponad 20 tys. zł

Średnie zarobki dyrektorów i managerów wzrosły w ciągu czterech lat, od 2014 do 2018 r., o 8 tys. zł - do 23 tys. zł - wynika z badania Antal. Dotyczy to przede wszystkim branży IT oraz księgowości i kontrolingu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

- Absolwentów kierunków IT nadal brakuje, zapotrzebowanie na programistów wciąż rośnie. Wszystko to przekłada się oczywiście na zwiększoną presję płacową. Dlatego firmy coraz częściej decydują się na inwestycje w mniej doświadczonych specjalistów, stawiając na dedykowane dla nich programy rozwojowe. Jednocześnie świadomość na temat wynagrodzeń jest już tak duża, że coraz częściej także osoby dopiero zaczynające karierę w IT dyktują warunki finansowe, oczekując pensji wyższej o przynajmniej 15-20 proc. od przyjętego standardu - ocenia senior consultant IT services w Antal Urszula Dębniak.

Zobacz: Jeszcze wyższa płaca minimalna. "Ludzie muszą godnie zarabiać"

Dane Antal wykazały również, że czterocyfrowe wzrosty wynagrodzeń odnotowują także specjaliści ds. księgowości i kontrolingu.

- Dla przykładu, minimalna pensja starszego księgowego w 2017 roku wynosiła 6,5 tys. zł, a rok później - już 8 tys. zł; z kolei analityk finansowy/młodszy kontroler w 2018 roku zarabiał już nie 6,5 a 7,5 tys. zł - czytamy w podsumowaniu badania.

Według Antal branże inżynieryjne również odnotowały wysokie podwyżki.

- Pensje inżynierów i automatyków wzrosły z 8 do 10 tys. zł, inżynierowie procesu z tego samego pułapu wskoczyli na 11 tys. zł, a specjaliści ds. planowania i logistyki z 7 na nawet 10 tys. zł - czytamy dalej.

Antal podał, że pracodawcy sektora SSC/BPO (centra usług wspólnych - obsługa klienta, księgowość, zakupy), zamierzają utrzymać 15-procentową dynamikę wzrostu płac w 2019 roku, a także 87 proc. firm z tego sektora planuje utworzenie nowych miejsc pracy.

- Zdecydowanie z największym niedoborem kadr boryka się dziś branża handlu i sprzedaży. Ponadto, w Polsce otwiera się mnóstwo zakładów produkcyjnych, np. z branży samochodowej. Jest tam ogrom miejsc pracy, ale inżynierów brakuje. Generalnie wszędzie tam, gdzie obserwuje się największe zapotrzebowanie na specjalistów, tam będzie rosła presja płacowa i oczekiwania finansowe - podsumowuje Dębniak.

Zapewne programiści, inżynierowie i finansiści ponownie znajdą się w gronie najlepiej docenianych pracowników w 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: msp, płace
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-01-2019

asdIdziemy w kierunku rewolucji bo zarobki się rozwarstwiają jedni maja coraz więcej drudzy coraz mniej.

10-01-2019

Buksy Na Selu20 000miesiecznie ktoryhc niemozna wydac ,bo PIS pozamykal sklepyw niedziele . Dyrektory i menadzery wyjda na ulice ikrew sie poleje !!!!

10-01-2019

andrzejBzdura, byłem dyrektorem poważnej instytucji i zarabiałem 7000zl brutto

Rozwiń komentarze (7)