Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
własna firma
17.06.2014 20:31

Alarmujące dane o bezpieczeństwie prowadzenia biznesu

Tak źle nie było od początku 2013 roku. Co dalej?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maica/iStockphoto)

W ostatnich trzech miesiącach bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej zmniejszyło się. To pierwszy taki przypadek od początku 2013 roku - wynika z czerwcowego raportu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Jak wynika z badania, wskaźnik BIG, który obrazuje bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej, spadł o 5 pkt proc. i wynosi obecnie 14,32 proc.

Zdaniem prezesa BIG InfoMonitora Mariusza Hildebranda, kolejne miesiące mogą jednak przynieść wzrost wskaźnika. _ - Trend pozytywny powinien być utrzymany, traktujemy to jako korektę w pozytywnym trendzie. Można oczekiwać, że w kolejnych miesiącach będzie lepiej _ - powiedział.

Największy spadek wskaźnika BIG w bieżącej edycji raportu - o 13 pkt proc. - zanotowano u przedsiębiorców z sektora MSP. Wynosi on obecnie 8,6 proc. i tym samym jest nieznacznie niższy niż w I kwartale 2014 roku.

Znaczący spadek bezpieczeństwa prowadzenia firmy odczuła branża budowlana. Wskaźnik BIG w tej grupie zmalał o 12,9 pkt proc. do 2,5 proc.

_ Jednak, jak pokazują wcześniejsze raporty, duże wahania w poziomie zaufania gospodarczego są naturalne dla tej branży. Z drugiej jednak strony sezon letni to czas, kiedy ten sektor zbiera najwięcej plonów z realizowanych inwestycji _ - napisano w komentarzu do badania.

Pomimo spadku głównego wskaźnika BIG, niektóre branże odczuły wzrost bezpieczeństwa. Należą do nich m.in. dostawcy usług masowych, dla których wskaźnik wzrósł w ciągu ostatnich trzech miesięcy o 8,4 pkt proc. do 19,8 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak przekształcić działalność w spółkę akcyjną Plan przekształcenia działalności w spółkę akcyjną przedsiębiorcy musi złożyć w formie aktu notarialnego.
Udowodnisz do czego potrzebujesz auta, zapłacisz mniej Możesz oszczędzić na tankowaniu i naprawach samochodu. Jak to zrobić?
Szybciej założysz firmę? Projekt w Sejmie Projekt przyspieszenia działania jednego okienka przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.
Tagi: własna firma, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz