Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bankructwa firm w polsce
29.11.2011 14:37

Bankructwa firm: 74 proc. dotyczy małych przedsiębiorstw

74 proc. upadłości dotyczy małych przedsiębiorstw, 15 proc. firm średniej wielkości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kadmy/Dreamstime)

_ Branżami, w których upadłość przedsiębiorstw zdarza się najczęściej, są: przetwórstwo przemysłowe - 41 proc. i handel - 22 proc. _ - mówi prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak.

74 proc. upadłości dotyczy małych przedsiębiorstw, 15 proc. firm średniej wielkości, a w pozostałych przypadkach dużych podmiotów gospodarczych - wynika z najnowszego badania w ramach projektu PARP dotyczącego drugiej szansy na sukces przedsiębiorców.

Z badania PARP wynika, że najczęściej upadłość dotyczy spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą oraz wspólników spółek cywilnych.

_ - Jako przyczyny upadłości badani przedsiębiorcy podają najczęściej niedostateczne środki finansowe przedsiębiorstwa, powody związane z dużą konkurencyjnością na rynku oraz załamanie popytu _ - powiedziała prezes PARP.

Z badania wynika, że przedsiębiorcy mają znikomą wiedzę na temat prawa upadłościowego i naprawczego. _ - Nie wiedzą oni o takiej drodze prawnej, a jak się już o niej dowiedzą, to często jest już za późno na naprawę firmy _ - powiedziała Lublińska-Kasprzak. Dodała, że przedsiębiorcy mają również niską ocenę prawa upadłościowego i naprawczego. Chodzi m.in. o zbyt długi czas postępowania upadłościowego.

Czytaj więcej o upadłościach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t115555.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/kiedy;trzeba;oglosic;niewyplacalnosc;spolki,16,0,783632.html) Kiedy trzeba ogłosić niewypłacalność spółki? Podstawą ogłoszenia upadłości spółki jest jej niewypłacalność. Jeśli zarząd nie zgłosi wniosku o upadłość, odpowiada przed wierzycielami za szkody.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t20714.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/kryzys;za;nami;coraz;mniej;bankructw,82,0,776018.html) Kryzys za nami? Coraz mniej bankructw Liczba upadłości w styczniu spadła o 15 procent w stosunku do stycznia 2010 r.
Tagi: bankructwa firm w polsce, bankructwo, kraj, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, druki, baza wiedzy, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz