Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankructwo firm. Coraz więcej przedsiębiorców zagrożonych

0
Podziel się:

W I półroczu 2012 r. działalność zakończyło w Polsce 417 firm. To o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2011.

Bankructwo firm. Coraz więcej przedsiębiorców zagrożonych
(alonzo76ok/CC/Flickr)

W I półroczu 2012 r. działalność zakończyło w Polsce 417 firm. To o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2011 i aż o 106 proc. więcej niż w przedkryzysowym roku 2008.

Te dane firm Coface Poland i Bisonde Polska publikuje Dziennik Gazeta Prawna. Zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, to najwyższa liczba bankructw w ostatnich czterech latach. Co gorsza uważają oni, że w całym 2012 roku liczba upadłości może przekroczyć 800, co będzie najgorszym wynikiem od 8 lat.

Wzrost upadłości nastąpił w niemal wszystkich sektorach gospodarki. Najgorzej jest w budownictwie, a przed kryzysem najlepiej bronią się branże: transportowa, meblarska i elektryczna.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec płacenia za bankructwa banków KE ma przyjąć propozycję tzw. unii bankowej, czyli skoordynowanego nadzoru i finansowania likwidacji upadających banków.
Wywołali światowy kryzys. Ile za to zapłacą? Lehman Brothers już w przyszłym tygodniu zacznie spłacać 22,5 mld długów. To pierwszy etap realizacji planu, który został zaakceptowany w grudniu.
Zobacz, które firmy najczęściej bankrutują W tym roku największy udział we wzroście upadłości firm będą miały najprawdopodobniej małe przedsiębiorstwa.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)