Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mśp
06.12.2018 20:40

Działa pierwsze terenowe Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

W czwartek ruszył lokalny Oddział Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Krakowie. Jak podkreślił obecny na uroczystości wicepremier Jarosław Gowin, przed instytucją stoi wiele zadań związanych z wprowadzaniem w życie Konstytucji Biznesu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Biuro Rzecznika MŚP)
Otwarto pierwsze lokalne Biuro Rzecznika MŚP

Pełnomocnikiem terenowym Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Krakowie jest Grzegorz Piątkowski, który pełni jednocześnie funkcję dyrektora Wydziału Wstępnej Analizy Wniosków. Rzecznikiem MŚP jest Adam Abramowicz.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców został powołany na sześcioletnią kadencję, aby chronić interesy mikro, małych i średnich firm (które stanowią 99,8 proc. podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w Polsce) oraz poprawić jakość otoczenia prawnego, w którym funkcjonują.

Głównym zadaniem rzecznika jest wdrożenie w życie zapisów Konstytucji Biznesu.

Pierwszy lokalny oddział Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców został uroczyście otwarty w czwartek w Krakowie.

- Mamy pełną świadomość, że przed tą instytucją jest ogrom zadań, co tutaj dużo mówić - walki. Wolność wymaga ciągłej walki. Konstytucja Biznesu też jest tylko zespołem i zestawem mądrych, ale przepisów, teraz pytanie, w jaki sposób te przepisy będą wdrażane i interpretowane - stwierdził wicepremier Jarosław Gowin, cytowany przez PAP.

Jak podkreślił, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz pracownicy jego biura zostali powołani, by przejąć od przedsiębiorców ciężar tej walki.

Zobacz też: Związek Polska Cyfrowa ostro o unijnej dyrektywie. "Nakłada kaganiec"

Rzecznik MŚP Adam Abramowicz podkreślił, że otwarcie biura w Krakowie jest przejawem decentralizacji działalności tego urzędu.

- Oddział zlokalizowany w stolicy Małopolski będzie się zajmował wstępną analizą wniosków składanych do rzecznika przez przedsiębiorców, ich oceną i kierowaniem do dalszego procedowania – powiedział.

Jak dodał, jego warszawskie biuro zostanie otwarte 19 grudnia. Planowane jest także uruchomienie placówek w Poznaniu, Gdańsku i Białymstoku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mśp, rzecznik mśp, adam abramowicz, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2018

SOCJALDEMOKRATANie mam zaufania do urzędów powoływanych prze Pana chwiejnego jakim jest Gowin-głosowałem ale z obrzydzeniem .

07-12-2018

WydawcaŻaden urzędas nie jest w stanie pomóc przedsiębiorcy gdyby wiedział jak pomóc założyłbym własną firmę i odnosiły sukces to są ludzie którzy potrafią … Czytaj całość

06-12-2018

KrisWreszcieGrzesiu dostal robote i zarobi trochę grosza.On jest specjalista od Zolnierzy Wykletych dla Autostrad.Brawo Gowin za Grzesia.

Rozwiń komentarze (5)