Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msp
09.11.2018 10:42

50 uproszczeń dla firm. Sejm przyjął Pakiet MŚP

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com / CC0)

Możliwość wliczenia pracy małżonka w koszt uzyskania przychodu oraz zniesienie obowiązku okresowych szkoleń BHP dla 5 mln pracowników najmniej wypadkowych branż - takie zmiany zakłada pakiet MŚP, który w piątek uchwalił Sejm.

Za uchwaleniem przygotowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii pakietu ułatwień, oszczędności i przywilejów dla MŚP opowiedziało się 420 posłów, nikt nie był przeciw, od głosu wstrzymały się 2 osoby.

Wśród najważniejszych założeń Pakietu MŚP są: skrócenie - ze 150 do 90 dni - terminu uprawniającego wierzyciela, który nie otrzymał należności, do skorzystania z ulgi na złe długi w VAT; czy status "małego podatnika" w PIT i CIT, który uzyskają firmy o sprzedaży do 2 mln euro rocznie (obecnie jest to 1,2 mln euro). Status "małego podatnika" daje prawo ułatwień w amortyzacji, rzadszego obowiązku wpłacania zaliczek na PIT i CIT oraz do niższego opodatkowania (w CIT).

Pakiet MŚP to prawie 50 uproszczeń, dzięki którym, jak wyliczono, zostanie przez 10 lat blisko 4 mld zł. To kolejne - po pakiecie 100 zmian dla firm oraz Konstytucji Biznesu- przepisy, które mają ułatwić życie polskim przedsiębiorcom. Pakiet skierowany jest głównie do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Zobacz także: Tak się robi modę w Polsce. Zobacz LPP od kuchni

Tagi: msp, porady, najważniejsze, zarzadzanie
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2018

N.Brawo !!! Aby tak dalej !!!

10-11-2018

JozekNiech wproeadza przepis który zabranialby urzednikowi traktować przedsiębiorcę jak złodzieja. Chcą szukać przekretow proszę bardzo ale nie karac … Czytaj całość

09-11-2018

Maly PrzedsiebiorcaNiech wprowadza platnosc podatkow przeterminowanymi fakturami. To by nam naprawde pomoglo...

Rozwiń komentarze (6)