Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powstaje coraz mniej firm

0
Podziel się:

Ubywa spółek budowlanych, handlowych i przemysłowych.

Powstaje coraz mniej firm
(Qwasyx /Dreamstime.com)

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez GUS w trzecim kwartale zostało zarejestrowanych o 271 spółek prawa handlowego mniej niż w drugim kwartale. Spadek liczby *wpisów do rejestru REGON* to kolejny dowód na słabnącą koniunkturę.

Jest pewne, że na spadek liczby rejestrowanych firm nie miały wpływu zmiany pozagospodarcze np. zmiana przepisów lub metodologii. -_ Wygląda na to, że prognozowane osłabienie koniunktury wpływa na decyzje potencjalnych przedsiębiorców. Ryzyko prowadzenia działalności wzrosło, więc ludzie mniej chętnie taką działalność podejmuje - _ wyjaśniła w wypowiedzi dla _ Pulsu Biznesu _ Urszula Kryńska, ekonomistka Banku Millenium.

ZOBACZ TAKŻE:

Najważniejsze znaczenie będą miały dane z czwartego kwartału, ponieważ nasilenie kryzysu finansowego na polskim rynku finansowym miało miejsce dopiero od połowy września. - _ Jeśli przyrost znowu będzie niewielki, oznaczałoby to, że gospodarka jest bliska nasycenia _- objaśnia na łamach _ Pulsu Biznesu _ Marcin Mróz, główny ekonomista Fortis Banku - _ Przez ostatnie lata powstawało bardzo dużo firm i na kolejne, zwłaszcza w obecnej sytuacji nie ma już miejsca _.

Przybywa spółek doradczych, jednak przyrost ten jest o połowę niższy niż w ubiegłym kwartale.

kryzys
wiadomości
druki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)