Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prowadzenie firmy w Polsce. Padł rekord

0
Podziel się

W maju upadłość ogłosiły 82 firmy, o 28,1 procent więcej niż w kwietniu oraz 32,3 procent więcej niż w maju 2011 roku.

Prowadzenie firmy w Polsce. Padł rekord
(Palko72/Dreamstime.com)
bEgTHGyd

W maju upadłość ogłosiły 82 firmy, o 28,1 procent więcej niż w kwietniu oraz 32,3 procent więcej niż w maju 2011 roku - podała w komunikacie Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

_ Od czterech lat jest to największa miesięczna liczba upadłości. Wzrost ten po części ma charakter sezonowy. Dane majowe w zestawieniu z kwietniowymi z reguły wyglądają dużo gorzej, bo początek drugiego kwartału przynosi lekkie odreagowanie, po zwiększonej ilości wydanych przez sądy postanowień w sprawie ogłoszenia upadłości w marcu. _

_ Z drugiej strony na wzrost skali upadłości wpłynęła, niespotykana dotąd, duża liczba upadłości w handlu detalicznym (11 firm, co oznacza 175-proc. wzrost m/m) oraz największa od czterech lat liczba upadłości w branży budowlanej (17 firm, co oznacza 55-proc. miesięczny wzrost). Są to branże, których udział w ogólnej liczbie upadłości był największy _ - napisał KUKE w komentarzu.

bEgTHGyf

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na skutek niewypłacalności, działalność gospodarczą zakończyło 788 przedsiębiorstw.

_ Suma upadłości z ostatnich dwunastu miesięcy po maju okazała się o 2,6 proc. wyższa od zanotowanej po kwietniu (768). Przed rokiem, tj. w maju 2011 r., roczna krocząca suma upadłości wynosiła 688 firm. Wynik bieżący jest więc o 14,5 proc. gorszy. W ostatnich dwunastu miesiącach najmniejszą liczbę upadłości w pojedynczym miesiącu ogłoszono w listopadzie (54 firmy), natomiast w maju tego roku upadło najwięcej przedsiębiorstw, bo aż 82 _ - napisano.

Czytaj więcej w Money.pl
Masz szansę na wyjazd do Doliny Krzemowej Najlepsze firmy będą przygotowywać się do wyjazdu około 2 miesięcy.
Zobacz, które firmy najczęściej bankrutują W tym roku największy udział we wzroście upadłości firm będą miały najprawdopodobniej małe przedsiębiorstwa.
Trzy czwarte bankructw dotyczy tych firm 74 proc. upadłości dotyczy małych przedsiębiorstw, 15 proc. firm średniej wielkości.
bEgTHGyG
firma
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)