Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
04.08.2010 15:30

Prowadzenie przedsiębiorstwa jest coraz bezpieczniejsze

Tak wynika z 11. edycji cyklicznego Raportu BIG.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alonzo76ok/CC/Flickr)

W odczuciu przedsiębiorców przez ostatnie trzy miesiące znacząco zwiększyło się bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Wskaźnik BIG wzrósł do poziomu 13,52 pkt. i jest o 4,24 pkt. wyższy niż podczas pomiaru z kwietnia 2010 roku - wynika z 11. edycji cyklicznego Raportu BIG, przygotowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

_ - Najnowsze wyniki badań wskazują na zwiększenie bezpieczeństwa gospodarczego w Polsce, w ciągu kwartału wskaźnik BIG wzrósł o ponad 45 proc. W stosunku do roku poprzedniego zanotowaliśmy niemal dziesięciokrotny wzrost wskaźnika BIG, z 1,44 pkt. do 13,52 pkt., a w stosunku do kwietnia bieżącego roku wzrost o 4,24 pkt. _ - powiedział podczas konferencji prasowej Prezes Zarządu InfoMonitor BIG Mariusz Hildebrand.

_ - Wskaźnik bezpieczeństwa wzrósł we wszystkich ankietowanych grupach firm. W największym stopniu za poprawę nastrojów przedsiębiorców odpowiada zmniejszenie wpływu nieterminowych płatności na prowadzenie działalności gospodarczej. Największą poprawę nastrojów odnotowano w grupie dostawców usług masowych, wśród których wskaźnik BIG wzrósł o 6,57 pkt., co oznacza zwiększenie wartości w ciągu kwartału o ponad 54 proc. _ - napisano w raporcie.

Wskaźnik BIG może przyjmować wartości z zakresu od minus 100 do 100. Wzrost jego wartości oznacza poprawę oceny bezpieczeństwa działalności gospodarczej, natomiast spadek - pogorszenie sytuacji.

Tagi: firma, wiadomości, wiadmomości, porady, druki, gospodarka, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, pap, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz