Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przeklasyfikuj rodzaj działalności

0
Podziel się:

Ruszyła akcja GUS mająca na celu zaktualizowanie zaświadczeń o numerze REGON o symbole PKD 2007.

Przeklasyfikuj rodzaj działalności
(PAP/Andrzej Grygiel)

Od 20 października 2008 urząd statystyczny przeprowadza akcje przeklasyfikowania według PKD 2007 działalności podmiotów gospodarki narodowej REGON, które nie dokonały tego wcześniej.

Akcja polega na rozesłaniu do przedsiębiorstw ankiet aktualizacyjnych. W pierwszej kolejności ankiet otrzymają osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. Urzędy statystyczne będą sukcesywnie odsyłać podmiotom zaktualizowane, na podstawie ankiet, zaświadczenia o numerze REGON do 31 grudnia 2009, jednocześnie termin ten jest data zakończenia akcji. Zaświadczenia będą zawierały zarówno stare jak i nowe symbole klasyfikacji.

Przeklasyfikowania można również dokonać samodzielnie składając wniosek *RG-1 *we właściwym urzędzie statystycznym. Istnieje możliwość złożenia wniosku przez Internet, pod warunkiem posiadania bezpiecznego podpisu elektronicznego.

_ Dokonanie przeklasyfikowania rodzajów działalności ułatwi podmiotom określanie swoich praw i obowiązków w kontaktach urzędowych, odwołujących się do klasyfikacji PKD 2007 _- podano w komunikacie GUS.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
druki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)