Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przyczepy nadal z obowiązkowym OC

0
Podziel się:

Koszty utrzymania floty transportowej jednak nie spadną. Przyjęta przez Sejm poprawka przywróciła zarówno małe przyczepy, jak i naczepy do TIR-ów, do katalogu pojazdów mechanicznych.

Przyczepy nadal z obowiązkowym OC
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Koszty utrzymania floty transportowej jednak nie spadną. Senacka poprawka przywróciła przyczepy i naczepy do katalogu pojazdów mechanicznych.

Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym wykreślała je z tego wykazu. Oznaczałoby to, że zlikwidowane zostanie obowiązkowe ubezpieczenie dla tych środków transportu.

Jednak sejmowa komisja infrastruktury zarekomendowała, by nie zmieniać obecnie obowiązujących rozwiązań. Wskazała, między innymi, że nowy przepis byłby niezgodny z prawem Unii Europejskiej, gdzie według którego słowo ,,pojazd" oznacza: ,,każdy pojazd silnikowy oraz każda przyczepa zespolona lub nie".

Roczne koszty ubezpieczenia dla małych przyczep towarowych - o ładowności do 400 kg to około 100 złotych. W przypadku dużych naczep do ciągników siodłowych - to 200 do 300 złotych.

Tak niskie składki ubezpieczeniowe wynikają stąd, że z OC przyczepy pokrywane są tylko te szkody, które powstały, gdy była ona niezłączona z pojazdem ciągnącym. W przeciwnym wypadku szkoda pokrywana jest z OC samochodu.

wiadomości
druki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)