Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trudny kwartał dla polskich firm. Rekordowa liczba upadłości

Bankructwo ogłosiły 224 przedsiębiorstwa, czyli o 29 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu Euler Hermes.

Podziel się
Dodaj komentarz
(istockphoto)

W pierwszym kwartale, w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba upadłości firm w Polsce. Bankructwo ogłosiły 224 przedsiębiorstwa, czyli o 29 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu Euler Hermes.

Jeden z autorów raportu Grzegorz Błachnio ocenia, że w całym roku ta tendencja nie będzie aż tak silna, jak teraz. - W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia ze spadkiem w pierwszym kwartale, teraz to się odwróciło - dodał Grzegorz Błachnio.

Liczba niewypłacalności w tym czasie w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku była wyższa w 3 branżach: budownictwie, produkcji oraz usługowym. Grzegorz Błachnio dodał, że w 1. kwartale największy przyrost upadłości firm był w Polsce centralnej, południowo-wschodniej i południowej.

Można przypuszczać, że w całym 2017 roku liczba bankructw firm będzie wyższa niż przed rokiem. Już w drugim kwartale wniosek o ogłoszenie upadłości złożył jeden z największych dystrybutorów sprzętu komputerowego - spółka MGM, o czym pisaliśmy w piątek w WP money.

Tagi: upadłość, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2017

Józek Bonkupadają przekreciarze i wałkarze

10-04-2017

kersPlan Morawieckiego, czyli jak Polska idzie na dno.

10-04-2017

olo głównyNo proszę i z czego urzędnicy będą żyli??? Kogo by tu oskubać, jak nie ma kogo oskubać. W Polsce to niedługo kury będą na wszelki wypadek chodziły … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (31)