Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Trudny kwartał dla polskich firm. Rekordowa liczba upadłości

31
Podziel się:

Bankructwo ogłosiły 224 przedsiębiorstwa, czyli o 29 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu Euler Hermes.

Trudny kwartał dla polskich firm. Rekordowa liczba upadłości
(istockphoto)

W pierwszym kwartale, w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba upadłości firm w Polsce. Bankructwo ogłosiły 224 przedsiębiorstwa, czyli o 29 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu Euler Hermes.

Jeden z autorów raportu Grzegorz Błachnio ocenia, że w całym roku ta tendencja nie będzie aż tak silna, jak teraz. - W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia ze spadkiem w pierwszym kwartale, teraz to się odwróciło - dodał Grzegorz Błachnio.

Liczba niewypłacalności w tym czasie w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku była wyższa w 3 branżach: budownictwie, produkcji oraz usługowym. Grzegorz Błachnio dodał, że w 1. kwartale największy przyrost upadłości firm był w Polsce centralnej, południowo-wschodniej i południowej.

Można przypuszczać, że w całym 2017 roku liczba bankructw firm będzie wyższa niż przed rokiem. Już w drugim kwartale wniosek o ogłoszenie upadłości złożył jeden z największych dystrybutorów sprzętu komputerowego - spółka MGM, o czym pisaliśmy w piątek w WP money.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(31)
antek
5 lata temu
Brawo Mateusz. Wszak o to chodzi naszemu rządowi. Niszczyć co jeszcze mamy polskiego
lolo))
5 lata temu
nauczono ludzi brać lub kraść, bo uczciwa praca nie popłaca hihihi!!!!! dzisiaj mamy, co mamy / jedni do własnej kieszeni, inni z wyciągniętymi łapkami, a "robole" już nie dają rady hihihi!!!!! no i dodam, że "buntownicy" wzięli plecaki i w nogi hihihi!!!!! czarno to widzę hihihi!!!!!
SPOKO-1
5 lata temu
WP jak zwykle bredzi
Eh
5 lata temu
Jest rekord! Dobra zmiana! Same rekordy...
Jowita 121
5 lata temu
To się pytam: jak ten artykuł ma się do obniżenia stopy bezrobocia tak dumnie głoszonej nazbyt często. Bo, realnie myśląc ta stopa rośnie niewspółmiernie. Wniosek może być tylko jeden, mianowicie brak zaufania do państwa i niepewność jutra, przez co każdy wiosłuje jak tylko może na własną rękę. To jest sytuacja raczej trudna do opanowania, ale wszystkie kolejne rządzące ekipy spowodowały taki oddżwięk społeczny w moim mniemaniu.
...
Następna strona