Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Trudny kwartał dla polskich firm. Rekordowa liczba upadłości

Trudny kwartał dla polskich firm. Rekordowa liczba upadłości

Fot. istockphoto

W pierwszym kwartale, w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba upadłości firm w Polsce. Bankructwo ogłosiły 224 przedsiębiorstwa, czyli o 29 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu Euler Hermes.

Jeden z autorów raportu Grzegorz Błachnio ocenia, że w całym roku ta tendencja nie będzie aż tak silna, jak teraz. - W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia ze spadkiem w pierwszym kwartale, teraz to się odwróciło - dodał Grzegorz Błachnio.

Liczba niewypłacalności w tym czasie w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku była wyższa w 3 branżach: budownictwie, produkcji oraz usługowym. Grzegorz Błachnio dodał, że w 1. kwartale największy przyrost upadłości firm był w Polsce centralnej, południowo-wschodniej i południowej.

Można przypuszczać, że w całym 2017 roku liczba bankructw firm będzie wyższa niż przed rokiem. Już w drugim kwartale wniosek o ogłoszenie upadłości złożył jeden z największych dystrybutorów sprzętu komputerowego - spółka MGM, o czym pisaliśmy w piątek w WP money.

 

 

msp, upadłość, firma, bankructwo
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
antek
2017-08-17 20:14
Brawo Mateusz. Wszak o to chodzi naszemu rządowi. Niszczyć co jeszcze mamy polskiego
lolo))
2017-04-13 15:26
nauczono ludzi brać lub kraść, bo uczciwa praca nie popłaca hihihi!!!!! dzisiaj mamy, co mamy / jedni do własnej kieszeni, inni z wyciągniętymi łapkami, a "robole" już nie dają rady hihihi!!!!! no i dodam, że "buntownicy" wzięli plecaki i w nogi hihihi!!!!! czarno to widzę hihihi!!!!!
SPOKO-1
2017-04-11 22:42
WP jak zwykle bredzi
Pokaż wszystkie komentarze (31)