Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Własna firma z państwową pomocą. Rusza konkurs

60 tysięcy złotych na własny biznes - taka sumę chce przeznaczyć Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, dla autora najlepszego biznesplanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ginasanders/Dreamstime)

PARP rozpoczął Narodowy Program Przedsiębiorczości. W jego ramach Agencja chce zachęcić Polaków do zakładania własnych firm.

Jak wyjaśnia prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak, konkurs adresowany jest do dwóch grup: osób studiujących lub zaraz po studiach; oraz osób z doświadczeniem na rynku pracy. -_ To 60 tysięcy na zrealizowanie biznesplanów, które będą oceniane przez komisję konkursową. Materiały edukacyjne i informacyjne będą dostępne online na stronie PARP _- mówi.

Bożena Lublińska-Kasprzak dodaje, że najważniejsza część programu Przedsiębiorczości to edukacja zakładających własne firmy. Dla świeżo upieczonych biznesmenów PARP przygotował specjalny podręcznik. - _ Przygotowaliśmy specjalny e-book, która będzie udostępniony wszystkim, którzy rejestrują się w ewidencji działalności gospodarczej _- mówi prezes PARP.

Udział małych i średnich firm w produkcie krajowym brutto wynosi w Polsce 48,4 proc., a liczba zatrudnionych w tym sektorze stanowi 2/3 ogółu pracujących.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak wejść na nowy rynek? Wizerunek firmy a różnice kulturowe Większy rynek to większa szansa na sukces. Ale większy rynek to także konieczność zmierzenia się z wieloma kulturami, systemami wartości oraz podejściami do prowadzenia biznesu i budowania relacji.
Nowy rekord. W miesiąc upadły 82 firmy W maju upadłość ogłosiły 82 firmy, o 28,1 procent więcej niż w kwietniu oraz 32,3 procent więcej niż w maju 2011 roku.
Tagi: prowadzenie firmy w polsce, firma, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz