Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2005-01-05
 • Firmy chcą inwestować
  W pierwszym terminie w ramach działania 2.3 SPO WKP 6,4 tys. małych i średnich przedsiębiorstw złożyło wnioski o unijne wsparcie. Niestety większość z nich zawiera błędy.
 • Jak zarabiają konsultanci od dotacji?
  Czy firmy konsultingowe biorą pieniądze za nic? Jakie zasady powinny obowiązywać na rynku unijnego doradztwa?
 • ZPORR na rzecz przedsiębiorczości
  Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego zwykle kojarzy się ze wsparciem na inwestycje związane z budową infrastruktury. Ale jest o wiele bardziej urozmaicony, oferuje również pieniądze na rozwój najmniejszych firm i zakładanie działalności gospodarczej
 • Uproszczone przetargi przy inwestycjach za unijne fundusze
  Od początku 2005 roku przedsiębiorcy, finansujący inwestycje ze środków strukturalnych, muszą stosować uproszczoną procedurę przetargową, jeśli wartość unijnego dofinansowania przekroczy 200 tys. euro - poinformował we wtorek PAP rzeczniczka prasowa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Monika Karwat-Bury.
 • Więcej wolności gospodarczej w Polsce
  Polska awansowała na 41-sze miejsce na liście państw najbardziej sprzyjających przedsiębiorczości Indeks Wolności Gospodarczej Fundacji Heritage i dziennika „The Wall Street Journal”, podała fundacja na swoich stronach internetowych. Rok wcześniej Polska zajmowała 56-te miejsce w rankingu.