Money.plFirmaArchiwumPrzeglądaj wg źródła
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum artykułów wg autora

Artykuły z zakresu 1-20
 • Dużo pieniędzy dla MŚP
  Rekomendowane do datacji wnioski złożone w ramach działania 2.1 (doradztwo) SPO WKP w pierwszej rundzie wyczerpały zaledwie 4% budżetu. Budżet na to działanie wynosi 33 mln euro. Łączna wartość wniosków rekomendowanych do datacji wynosi 4,70 mln zł.
 • Komisja wznosi się ponad Agendę
  Po pięciu latach od ogłoszenia Strategia Lizbońska nie przynosi spodziewanych rezultatów. Aby utrzymać model zrównoważonego rozwoju UE, konieczne jest wzmocnienie konkurencyjności Unii Europejskiej i zwiększenie dynamiki jej gospodarki.
 • Firmy chcą inwestować
  W pierwszym terminie w ramach działania 2.3 SPO WKP 6,4 tys. małych i średnich przedsiębiorstw złożyło wnioski o unijne wsparcie. Niestety większość z nich zawiera błędy.
 • ZPORR na rzecz przedsiębiorczości
  Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego zwykle kojarzy się ze wsparciem na inwestycje związane z budową infrastruktury. Ale jest o wiele bardziej urozmaicony, oferuje również pieniądze na rozwój najmniejszych firm i zakładanie działalności gospodarczej
 • Dotacje psują gospodarkę?
  Źle zaprogramowane dotacje z UE mogą psuć gospodarkę! Taka teza pojawiła się podczas jednej z konferencji Polskiego Forum Strategii Lizbońskiej. To nie demagogia. Mocnym argumentem jest sytuacja na rynku szkoleń i doradztwa. Przez oferowanie darmowych usług obniża się ich jakość.
 • Bilans po 5 miesiącach w UE
  Wzrost gospodarczy i rozwój rynku wewnętrznego, stabilna sytuacja walutowa, dobre wyniki handlu zagranicznego oraz spokojny przebieg zmian cenowych - to wyniki wstępnej oceny polskiej gospodarki po 5 miesiącach członkostwa w Unii Europejskiej
 • 760 mln euro dla Polski
  Umowy dotyczące udzielenia Polsce 760 mln euro w postaci długoterminowych pożyczek podpisał z naszym krajem Europejski Bank Inwestycyjny. Podpisy złożono podczas odbywającego się w Warszawie X Forum EBI.
 • Dotacje na targi i misje
  Szukasz pieniędzy na wyjazd na zagraniczne targi, albo na rozmowy biznesowe? Teraz możesz postarać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Sprawdź na co możesz przeznaczyć te środki.
 • Dotacje szkoleniowe
  Począwszy od 28 września 2004 r., przyjmowane są wnioski o dofinansowanie szkoleń dla personelu i kadry zarządzającej przedsiębiorstw. Szkolenia współfinansowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Kwota na kształcenie przedsiębiorców i ich pracowników w latach 2004-2006 wynosi ponad 200 mln euro.
 • Eurodotacje dla MŚP
  Wraz z uruchomieniem funduszy strukturalnych Polska otrzymuje o wiele większe pieniądze na rozwój przedsiębiorczości niż te, którymi dysponowaliśmy dotychczas. Programy Phare oferowały na ten cel ok. 30 mln euro rocznie. Teraz tylko na inwestycje w MŚP do 2006 r. jest 360 mln euro
1