Modernizuj albo giń - jak przestarzały sprzęt i dziurawe oprogramowanie mogą popsuć biznes Niemal połowa administratorów IT nie nadąża z aktualizacją oprogramowania w swoich firmach. Jeśli dorzucimy do tego przestarzałą infrastrukturę, która ma skłonności do coraz częstszych awarii oraz korzystanie z systemów, których czas oficjalnego wsparcia już dawno minął, przyszłość takich przedsiębiorstw rysuje się w ciemnych barwach. Modernizacja sprzętu i oprogramowania to już nie tylko komfort pracy i bezpieczeństwo danych. To “być albo nie być” każdej firmy.
Internet of Things, czy informacja może być cenniejsza od ropy? Choć o Internecie Rzeczy (IoT - Internet of Things) mówi się coraz więcej już od kilku lat, w społecznej świadomości jest to wciąż odległa rzeczywistość. Jaki jest sens podłączania do sieci przedmiotów innych niż smartfony i komputery? W jaki sposób IoT napędza kolejną, wielką transformację gospodarczą? Czy informacja może być cenniejsza od ropy? Jakie zagrożenia niesie połączenie wszystkich i wszystkiego w jedną, globalną sieć "megainternetu”?
Casus Pokemon Go: Augmented Reality vs Big Data Wiele się dzieje w 2016 r. w obszarze nowych technologii. Tematów wiodących jest kilka: Virtual Reality, Internet of Things, Programmatic. Ale największe emocje rozpaliła aplikacja Pokemon Go. Wbrew pozorom, ma ona tyle samo wspólnego z rozrywką, co z trendem big data.
Najnowszy raport dotyczący bezpieczeństwa IT. Uwaga - ważne informacje dla firm! Czy polskie firmy są przygotowane na ataki cyberprzestępców? Co jest najsłabszym ogniwem systemu bezpieczeństwa w firmie? Jak ochronić firmę przed stratami spowodowanymi z cyberatakami? Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym raportem Intela dotyczącym bezpieczeństwa IT.
Badanie Intela: firmy w Polsce nieprzygotowane na cyberataki Aż 40% dużych przedsiębiorstw w Polsce nie ma przygotowanego scenariusza awaryjnego na wypadek cyberataku lub podobnych zdarzeń. Według nowego badania Intela, przeprowadzonego w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, polskie firmy troszczą się o bezpieczeństwo IT w mniejszym stopniu niż przedsiębiorstwa z pobliskich Czech czy z Węgier.
Badanie Intela: komputery firmowe w Polsce chronione tylko hasłem Hasło jako jedyna metoda weryfikacji tożsamości użytkownika to najpowszechniejsze zabezpieczenie komputerów pracowników w dużych firmach w Polsce; wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Intela. Eksperci podkreślają, że dziś samo hasło już nie wystarcza, a nowe technologie pozwalają na znacznie skuteczniejsze zabezpieczenie cennych zasobów firmy przed dostępem niepowołanych osób.
Pomysł na biznes: Szkoła nurkowania dla dzieci Szkoła nurkowania dla dzieci - to pomysł na biznes Aleksandra Chmiela, instruktora i założyciela warszawskiej szkoły "Komando foki". - Jako jedyni w Polsce na taką skalę prowadzimy zajęcia nurkowe wyłącznie z dziećmi - mówi właściciel.
Strajk kobiet. Kolejne firmy ogłaszają, że w poniedziałek będą zamknięte Kilkadziesiąt tysięcy kobiet w całym kraju planuje przyłączyć się w poniedziałek do protestu przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Część z nich nie przyjdzie do pracy. Kolejne firmy zapowiadają, że przyłączą się do protestu. Czy – zgodnie z zapowiedziami organizatorek protestu – czeka nas czarny poniedziałek z zamkniętymi sklepami i urzędami?
Czy system IT w Twojej firmie jest bezpieczny? 86 proc. polskich menadżerów IT uważa, że system IT w ich firmach jest bezpieczny. Jednocześnie w aż 27 proc. przedsiębiorstw dochodzi do groźnego incydentu przynajmniej raz na pół roku. Pomimo ogromu zagrożeń, aż 40 proc. dużych firm w Polsce nie ma przygotowanego żadnego scenariusza na wypadek cyberataku, a 14 proc. nie korzysta ze scentralizowanego mechanizmu ustalania polityki bezpieczeństwa IT.
To się liczy: Internet rzeczy. Jak firmy na tym skorzystają? 780 mln dolarów - tyle wydały na technologie i usługi związane z Internetem rzeczy trzy branże: produkcyjna, transportowa i energetyczna – szacuje firma IDC Polska. – Internet rzeczy jest zbiorem rzeczy, które jesteśmy w stanie zidentyfikować, które są w stanie gromadzić, przetwarzać i przesyłać dane, za pośrednictwem sieci komputerowej – wyjaśnia Krzysztof Jonak, dyrektor regionalny Intela w Europie Środkowo-Wschodniej. - To są nasze komputery, smartfony, smartwatche czy samochody podłączone do internetu - wylicza gość programu "To się liczy".
Pomysł na biznes: Meble tapicerowane metodą patchwork Produkcja kolorowych mebli patchworkowych – to pomysł na biznes Katarzyny i Wojciecha Marców, rodzeństwa i założycieli warszawskiej firmy "Juicy Colors". - Patchwork to technika łączenia tkanin tapicerskich z małych kawałków. Dzięki niej oferujemy unikatowe meble, ubrane w żywe kolory – tłumaczą właściciele. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Kreatywne kodowanie to nowy kierunek studiów dla zaledwie 16 uczniów. Cena? 10 tys. zł Uniwersytet SWPS planuje uruchomić pierwsze w Polsce studia z kreatywnego kodowania. Kierunek może wybrać maksymalnie 16 osób. Cena za rok nauki? 10 tys. zł. Absolwenci nauczą się, jak projektować interaktywne meble, budynki, czy tworzyć niezwykłe wystawy dla muzeów.
Oszustwo na rejestr. Przedsiębiorcy dostają podrobione listy i maile Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych idzie na wojnę z podmiotami, które się pod niego podszywają żądając pieniędzy za rejestrację. Do prokuratury trafiły już w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Problem jest jednak znacznie większy. Założenie firmy zawsze oznacza otrzymanie nawet kilku pism od rzekomych urzędów. Każde razem z rachunkiem nawet na kilkaset złotych. Ile osób się na to nabiera?