Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Money.pl pyta Polaków: Co najbardziej przeszkadza w założeniu własnego biznesu?

2
Podziel się:

Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju stawia sprawę jasno - receptą na problemy polskiej gospodarki ma być wspieranie małych i średnich firm. "Więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce" to hasło, które rządzący powtarzają na każdym kroku. Prawo i Sprawiedliwość wciąż pracuje nad konkretną odpowiedzią na pytanie, jak obudzić w Polakach jeszcze większą przedsiębiorczość? Dlatego Money.pl postanowił sprawdzić, co zniechęca Polaków przed rozpoczęciem własnego biznesu. "Który z problemów najbardziej zniechęca Cię do założenia własnej działalności gospodarczej?" - takie pytanie zadajemy od tygodnia naszym czytelnikom.

Money.pl pyta Polaków: Co najbardziej przeszkadza w założeniu własnego biznesu?

Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju stawia sprawę jasno - receptą na problemy polskiej gospodarki ma być wspieranie małych i średnich firm. "Więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce" to hasło, które rządzący powtarzają na każdym kroku. Prawo i Sprawiedliwość wciąż pracuje nad konkretną odpowiedzią na pytanie, jak obudzić w Polakach jeszcze większą przedsiębiorczość? Dlatego money.pl postanowił sprawdzić, co zniechęca Polaków przed rozpoczęciem własnego biznesu. "Który z problemów najbardziej zniechęca Cię do założenia własnej działalności gospodarczej?" - takie pytanie zadajemy od tygodnia naszym czytelnikom. Zapraszamy do udziału w ankiecie.

W tej chwili wśród najczęściej wymienianych przeszkód w założeniu i prowadzeniu własnej działalności wymienia się przede wszystkim wysokie koszta prowadzenia biznesu, nadmierną biurokrację i brak środków finansowych. Ale nie są to jedyne przeszkody, przez które Polacy nieczęsto decydują się na "pójście na swoje".

Wśród problemów do wyboru są jeszcze: brak wiedzy i kwalifikacji w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, brak odwagi i umiejętności, wysoki koszt pozyskania kapitału oraz konkurencja na rynku. Łącznie w ankiecie jest siedem możliwości odpowiedzi.

W money.pl od połowy marca pokazujemy historie polskich przedsiębiorców w ramach cyklu "Pomysł na biznes". W programie odwiedzamy małe firmy, które powstały nie dzięki wielkiej inwestycji, a przede wszystkim dzięki pomysłowi. I mogą być inspiracją dla każdego, kto myśli o własnym biznesie.

Bohaterowie poszczególnych odcinków opowiadają o tym jak działają ich firmy, jakie były początki i z czym się mierzyli na różnych etapach działalności. I o tym, jak można na tym zarobić.

wiadomości
pomysł na biznes
druki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Ryszard
6 lat temu
Dotacje unijne przejeły w Gliwicach nieefektywne sitwy tylko dla swoich.Wszystkie konkursy w Parku technol. są poustawiane.Brałem udział w jednym,przedstawiłem swój pomysł w niepełnym wydaniu w obawie że ukradna i sami zrobia.Mnie odmówiono wsparcia jakiegokolwiek,a TZW.eksperci zainwestowali ponad 300tyś.w instalację wg mojego.pomysłu niedokońca ujawnionego i nastepnie wyrzucili na złom bo nie działała właściwie z powodu braków niektórych szczegółów
endrju
6 lat temu
II US w Rzeszowie też nie jest zły Doświadczenia raczej pozytywne,