wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
 • Pomysł na biznes: Pracownia wędkarska
  22.05.2017
  Pomysł na biznes: Pracownia wędkarska
  Przygotowujemy wędki na zamówienie, dostosowane do wzrostu, sposobu łowienia wędkarza. Każdy element dobierany jest indywidualnie – mówi Sergiusz Kasprzyk, założyciel pracowni wędkarskiej z Wrocławia.
 • Mały biznes szuka inspiracji w internecie
  17.05.2017
  Mały biznes szuka inspiracji w internecie
  Polskie firmy MSP wykorzystują doświadczenia innych spółek rzadziej niż ich zagraniczni konkurenci. Wiedzę na temat biznesu pozyskują głównie z internetu.
 • Ci, którzy u nich kupują, czynią podwójne dobro. Dla mody i dla środowiska
  30.04.2017
  Ci, którzy u nich kupują, czynią podwójne dobro. Dla mody i dla środowiska
  Torebki, paski i plecaki ręcznie wykonane z opon rowerowych i banerów reklamowych - to pomysł na biznes Karoliny Błądzińskiej i Diany Góreckiej, właścicielek "Mruu".
 • Pomysł na biznes: Maski przeciwpyłowe
  23.04.2017
  Pomysł na biznes: Maski przeciwpyłowe
  Nasza firma zajmuje się produkcją masek przeciwpyłowych, przeciwsmogowych i przeciw alergicznych – mówi Izabela Jędruch, jedna z założycielek krakowskiej firmy emaska.pl
 • Pomysł na biznes: Żywność ekologiczna
  16.04.2017
  Pomysł na biznes: Żywność ekologiczna
  Sklep ze zdrową żywnością powstał w Rzuchowej koło Tarnowa. Prowadzi go stowarzyszenie Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA. W sezonie za pośrednictwem witryny www.paczkaodrolnika.pl można zamówić ok. 200 ekologicznych produktów. Dostarczane są przez kurierów w całej Polsce
 • Pomysł na biznes: studio kulinarno-cukiernicze
  7.04.2017
  Pomysł na biznes: studio kulinarno-cukiernicze
  - Qki to pracownia, w której powstają wszystkie nasze słodkości. Postawiłyśmy na domowe i sprawdzone przepisy. Wszystko jest ręcznie robione. Nie jest to taśmowa produkcja – zapewniają Agnieszka Błaszczyk i Monika Ciesielska
 • Pomysł na biznes: Kosmetyki roślinne
  26.03.2017
  Pomysł na biznes: Kosmetyki roślinne
  Naturalne mydło ze złotem, balsam z olejem konopnym czy puder do kąpieli z płatkami kwiatu nagietka – to część oferty firmy Hagi Cosmetics, która produkuje oryginalne kosmetyki roślinne. – Tworzymy je z naturalnych surowców, wyciągów roślinnych i olejków eterycznych – tłumaczą Hanna Kurcińska i Agata Borzym. To rodzinny biznes matki i dwóch córek. - Wszystkie produkty wytwarzamy ręcznie, tradycyjnymi metodami. Nasze kosmetyki wyróżnia zapach i wygląd – dodają właścicielki. Po ich produkty zgłaszają się już klienci z Niemiec i Włoch. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Galeria malarstwa cyfrowego
  19.03.2017
  Pomysł na biznes: Galeria malarstwa cyfrowego
  - Jako jedyni na rynku oferujemy prace twórców związanych z gamedev, czyli produkcją gier komputerowych – mówią Mikołaj Konopacki i Artur Paprocki, założyciele Polskiej Grafiki Cyfrowej. Ich pomysł na biznes to galeria malarstwa cyfrowego. – To jedyne miejsce, w którym możemy obejrzeć i zamówić prace powstałe z wykorzystaniem najnowszych technik cyfrowych, czyli tabletów i programów graficznych – dodają właściciele. Na rynku nie mają konkurencji, ale bardzo na nią czekają. Średnio bez aukcji sprzedają 10 prac miesięcznie. Grafiki mają wartość kolekcjonerską. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Sklep ze słodyczami
  12.03.2017
  Pomysł na biznes: Sklep ze słodyczami
  - Sklep ze słodyczami jakiego jeszcze nie było – tak o swojej działalności mówi Wojciech Włodarczyk, założyciel warszawskiego "Pirate Candy Shop". Jego pomysł na biznes to oryginalny sklep ze słodyczami. - Wyróżnia nas wystrój nawiązujący do wnętrza pirackiego statku oraz bardzo szeroki asortyment – dodaje właściciel. W pierwszym miesiącu działalności liczba klientów wyniosła 2,5 tys. osób, a sklep sprzedał ponad pół tony słodyczy. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Kosmetyka samochodowa
  5.03.2017
  Pomysł na biznes: Kosmetyka samochodowa
  - W odróżnieniu od tradycyjnych myjni samochodowych, zajmuje się nie tylko myciem aut, ale ich kompleksową pielęgnacją – mówi Filip Musialik, założyciel warszawskiej firmy "Prime". Jego pomysł na biznes to studio kosmetyki samochodowej. - Tak naprawdę jesteśmy w stanie zrobić wszystko, by auto wyglądało jak z salonu, a nawet lepiej – mówi właściciel. Firma skupia się na samochodach, ale w ofercie ma pakiety dla motocykli, łodzi, a nawet dla samolotów i helikopterów.
 • Pomysł na biznes: Maski antysmogowe
  26.02.2017
  Pomysł na biznes: Maski antysmogowe
  - Nasza firma to odpowiedź na problem smogu w Polsce – mówią Anna Archacka i Mikołaj Gintowt, założyciele warszawskiej firmy "Smoggie". Ich pomysł na biznes to ręcznie szyte maski antysmogowe z wymiennymi filtrami. - Naszymi klientami są świadomi mieszkańcy miast – dodają właściciele. Swój biznes stworzyli i rozkręcili zaledwie w 3 tygodnie. W tym sezonie chcą sprzedawać po kilkaset masek miesięcznie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Biżuteria z roślin
  19.02.2017
  Pomysł na biznes: Biżuteria z roślin
  - Moja firma jest potwierdzeniem tego, że polsko-grecką przyjaźń można przekuć we wspólny biznes – mówi o swojej działalności Edyta Gorzoń, założycielka firmy "Pradelle". Jej pomysł na biznes to biżuteria z naturalnych roślin, które są ręcznie pokrywane 24-karatowym złotem i czystym srebrem. Właścicielka podkreśla, że jej działalność to jedyna firma w Polsce, która oferuje biżuterię z kwiatów, a nie z ich odlewów. W ciągu 3 lat sprzedaż firmy wzrosła o 300 proc. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Polscy studenci chcą stworzyć sneakersowe niebo. Pomoże im Książę Walii
  14.02.2017
  Polscy studenci chcą stworzyć sneakersowe niebo. Pomoże im Książę Walii
  Kolejki ludzi koczujących przed sklepem nocami nawet zimą, żeby kupić buty pokazują, na czym można zrobić niezły biznes – na limitowanych seriach sneakersów. To rynek wart już 58 mld dol. Dlatego Polak, który jest zaledwie na pierwszym roku studiów, chce stworzyć firmę zajmującą się handlem unikatowymi butami sportowymi, naprawą i konserwowaniem ich. Do swojego pomysłu przekonał już nawet fundację Księcia Walii, która pomoże mu rozwinąć biznes.
 • Pomysł na biznes: Cukiernia artystyczna
  12.02.2017
  Pomysł na biznes: Cukiernia artystyczna
  - Staram się tworzyć małe dzieła sztuki – mówi o swojej działalności Urszula Kwiecień, właścicielka firmy Arte Wanilia. Jej pomysł na biznes to cukiernia artystyczna oferująca torty i ciasta dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Właścicielka specjalizuje się w sugarcraftingu, czyli dekorowaniu wypieków masą cukrową. - Bazuje na naturalnych składnikach i wykorzystuję sprawdzone receptury – dodaje. Każdego tygodnia realizuje śr. 15 zamówień. Hobbystycznie i zawodowo wykonała już pół tysiąca tortów.
 • Pomysł na biznes: Ekologiczne notesy
  5.02.2017
  Pomysł na biznes: Ekologiczne notesy
  - Zależy nam na łączeniu tradycji z nowoczesnością – mówią o swojej działalności Paulina Derecka i Renata Motyka, właścicielki firmy Paprotnik Studio. Ich pomysł na biznes to kreatywne studio zajmujące się projektowaniem graficznym. - Naszym flagowym produktem jest ręcznie szyty notes, który zawiera ekologiczny papier, wyprodukowany z resztek owoców. W jego skład wchodzą kiwi, cytrusy lub kukurydza – tłumaczą właścicielki. Z usług projektowych i papierniczych firmy korzystają już wydawnictwa i instytucje z całego kraju.
 • Pomysł na biznes: Magiczny dywan daje zabawę dzieciom i seniorom
  29.01.2017
  Pomysł na biznes: Magiczny dywan daje zabawę dzieciom i seniorom
  - To pierwszy produkt w Polsce i na świecie, który połączył funkcję rozrywkową, rehabilitacyjną i edukacyjną - mówi o "Magicznym dywanie" Maciej Mazurkiewicz, współwłaściciel firmy Funtronic. Jego pomysł na biznes to interaktywne urządzenie z zestawem zabaw ruchowych dla dzieci lub osób starszych.
 • Pomysł na biznes: Elektryczny rower miejski
  22.01.2017
  Pomysł na biznes: Elektryczny rower miejski
  - Nie jesteśmy firmą rowerową. My chcemy rozwiązać pewien problem - mówi o swojej działalności Marcin Piątkowski, założyciel JIVR Bike. Jego pomysł na biznes to pierwszy na świecie elektryczny, składany i bezłańcuchowy rower, który komunikuje się z infrastrukturą miejską. Został stworzony w Londynie, ale w całości jest produkowany w Mielcu. Projekt sfinansowali globalni inwestorzy, a w kolejce po polski produkt ustawiają się klienci z Europy Zachodniej, ale także z Brazylii, Chile czy Hawajów.
 • Pomysł na biznes: Fitness na ludowo
  15.01.2017
  Pomysł na biznes: Fitness na ludowo
  - Moja firma to pierwszy taki projekt w Polsce i na świecie. Jeszcze nikt w żaden sposób nie połączył naszych tańców ludowych z nowoczesnymi formami fitness – mówi Justyna Bolek, właścicielka firmy "Slavica Dance". Jej pomysł na biznes to słowiański fitness, czyli połączenie polskiej tradycji z nowoczesną muzyką. - Kroki tańców ludowych zostały zmodyfikowane na potrzeby bazy fitnessowej – tłumaczy właścicielka. Firma działa na zasadzie franczyzy i szkoli instruktorów w całej Polsce oraz za granicą. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Manufaktura narciarska
  7.01.2017
  Pomysł na biznes: Manufaktura narciarska
  - Jesteśmy jedyną w Polsce firmą, realizującą zamówienia indywidualne na narty – mówi Szymon Girtler, założyciel i współwłaściciel "Monck Custom", małej manufaktury narciarskiej. - Tworzymy spersonalizowane narty zjazdowe. To produkty unikalne, "szyte na miarę" – pod konkretną wagę, wzrost i umiejętności – tłumaczy właściciel. Jego firma nie ma konkurencji w swojej kategorii. Po spersonalizowane, polskie narty zgłaszają się klienci m.in. z Kanady, Australii czy Japonii. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 • Pomysł na biznes: Kawiarnia z kotami
  1.01.2017
  Pomysł na biznes: Kawiarnia z kotami
  - To kawiarnia inna niż wszystkie. Naszą ideą jest pomaganie i ludziom i kotom – mówi Anna Pawlicka, właścicielka Miau Cafe. Jej pomysł na biznes to pierwsza w Warszawie kawiarnia z kotami. - Pomagamy bezdomnym zwierzętom, organizujemy akcje charytatywne, aktywizujemy seniorów. Ludzie mogą się u nas zrelaksować w towarzystwie kota – dodaje właścicielka. Firma powstała dzięki darczyńcom. Połowę inwestycji sfinansowali internauci. Po roku działalności właścicielka myśli o drugim lokalu. Nie ma tu żadnej konkurencji. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
1 2 3 4 5 6