Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mieszko Rozpędowski
Mieszko Rozpędowski
|

Pomysł na biznes: Kosmetyka samochodowa

33
Podziel się:

- W odróżnieniu od tradycyjnych myjni samochodowych, zajmuje się nie tylko myciem aut, ale ich kompleksową pielęgnacją – mówi Filip Musialik, założyciel warszawskiej firmy "Prime". Jego pomysł na biznes to studio kosmetyki samochodowej. - Tak naprawdę jesteśmy w stanie zrobić wszystko, by auto wyglądało jak z salonu, a nawet lepiej – mówi właściciel. Firma skupia się na samochodach, ale w ofercie ma pakiety dla motocykli, łodzi, a nawet dla samolotów i helikopterów.

Pomysł na biznes: Kosmetyka samochodowa
(WP money)
bEKkxSjp

* - W odróżnieniu od tradycyjnych myjni samochodowych, zajmuje się nie tylko myciem aut, ale ich kompleksową pielęgnacją – mówi Filip Musialik, założyciel warszawskiej firmy "Prime". Jego pomysł na biznes to studio kosmetyki samochodowej. - Tak naprawdę jesteśmy w stanie zrobić wszystko, by auto wyglądało jak z salonu, a nawet lepiej – mówi właściciel. Firma skupia się na autach, ale w ofercie ma pakiety dla motocykli, łodzi, a nawet dla samolotów i helikopterów.*

bEKkxSjr

Studio detailingu zajmuje się profesjonalną kosmetyką samochodową. - Polerujemy lakiery, nakładamy woski z najwyższej półki, powłoki ceramiczne, powłoki hydrofobowe na szyby, zabezpieczamy skóry, czyścimy je, pierzemy tapicerki – wylicza Filip Musialik.

Ceny pakietów? Od 350 zł do 4,5 tys. zł. Proces pielęgnacji samochodu trwa od 1 do 7 dni.

- Nie skupiam się tylko na autach, które są fabrycznie nowe czy dwuletnie. Zajmuje się też samochodami, które mają po 10, 20 czy nawet 40 lat – tłumaczy założyciel.

Studio "Prime" jest obecnie działalnością jednoosobową. Przy realizacji większych zleceń właściciel współpracuje z innymi detailerami.

bEKkxSjx

Skąd pomysł na taki biznes? - Z pasji do samochodów i motocykli. Zawsze obracałem się w towarzystwie pasjonatów, byłem bezpośrednio związany z dbałością o wygląd aut, zajmowałem się tym od zawsze – wspomina Musialik. - Kiedy zauważyłem, że jest na to popyt, miejsce na rynku i cieszy się to dużym zainteresowaniem, pomyślałem, że to jest ten moment, w którym powinienem otworzyć własny biznes – dodaje.

Firma powstała w 2016 r. Koszt inwestycji wyniósł ok. 70 tys. zł. - To wartość dostosowania lokalu do tego typu działalności, zakupu odpowiednich sprzętów i odbycia wielu szkoleń detailingowych – wylicza właściciel.

Początek działalności? - Klienci niestety nie przyjeżdżają z ulicy. Pomagali znajomi, którzy są zainteresowani moimi usługami. To oni byli źródłem marketingu szeptanego. Biznes zaczął nabierać tempa mniej więcej po dwóch miesiącach od założenia działalności. Dzisiaj z miesiąca na miesiąc widać wzrost liczby klientów – tłumaczy Filip Musialik.

Według niego największym problemem w tym biznesie jest znalezienie odpowiedniego lokalu, który spełni kwestie techniczne niezbędne do prowadzenia takiej działalności.

bEKkxSjy

Konkurencja? - Jeżeli chodzi o rynek warszawski, to konkurencja jest już spora i rynek się nasycił. Jednak, mimo dużej konkurencji, środowisko detailingowe cieszy się wzajemnym szacunkiem. Można liczyć na pomoc w sytuacjach kryzysowych – zapewnia Musialik.

Najlepszym sposobem dotarcia do klienta w tym biznesie są marketing szeptany, social media i internet.

Liczba klientów? - Miesięcznie jestem w stanie wykonać od 8 do 12 nieskomplikowanych, podstawowych pakietów detailingowych – dodaje właściciel.

Jego plany na przyszłość to zwiększenie zakresu usług i liczby pracowników.

bEKkxSjz

_ Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz: mieszko.rozpedowski@grupawp.pl _

bEKkxSjS
wiadomości
pomysł na biznes
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Hurtownia Che...
2 lata temu
Auto detailing to świetny pomysł na biznes, chociaż ludzie odchodzą do wybierania usługi ze względu na fakt, że w sklepach stacjonarnych i sieci dostępne są różne kosmetyki samochodowe - są niedrogie, a pozwalają na wykonanie większości prac we własnym zakresie z dobrym efektem.
task
3 lata temu
Do tego biznesu polecam doskonałe i profesjonalne kosmetyki i chemię marki PREMO. Petarda!!!
Karol
4 lata temu
Czy ja wiem czy to taki dobry pomysł na biznes? Ja sam się zajmuję pielęgnacją auta i o wiele taniej to wychodzi bo tylko w dobre kosmetyki w chemiczna-hurtownia inwestuje, a jednak te detailingowe usługi są bardzo drogie, wydaje mi się, że jak się właśnie spojrzy na ich ceny, a do tego ilość już punktów na rynku to przebicie się nie jest wcale takie łatwe
bEKkxSjT
maco
4 lata temu
Lepszym pomysłem jest myjnia bezdotykowa, choć też rozważałem kosmetykę samochodową, ale z moich szacunków i z tego co udało mi się dowiedzieć wyniika, ze myjnia bardziej pewna i rentowna. Będę stawiał ją w firmie Aspera
Arek
5 lata temu
Może i pomysł na biznes fajny, pewnie trochę ludzi z tego korzysta ale ja tam w pielęgnacje auta bawię się sam i mam z tego ogromną frajdę, ostatnio sobie z K2 bajerów na kupowałem, póki co wosk spectrum ten w płynie bo jednak szybciej się nim pracuje niż na takim twardym wosku i jeszcze Roton do felg więc się w weekend trzeba będzie zamknąć w garażu i zabrać za przygotowywanie auta do wiosny
...
Następna strona