poprzedni wątek | następny wątek | pl.soc.prawo |
2007-11-05 22:48 | Współautorstwo tekstu - prawo autorskie | cornholio11 |
Czy prawo autorskie określa jaki ma być wkład procentowy autorów w wykonane dzieło (w tym przypadku) artukuł naukowy? W przypadku odpowiedzi bardzo proszę o podanie przepisów, które regulują tę kwestię. pozdrawiam maciek |
2007-11-06 11:19 | Re: Współautorstwo tekstu - prawo aut | Robert Osowiecki |
cornholio11@gmail.com napisał(a): > Czy prawo autorskie określa jaki ma być wkład procentowy autorów w > wykonane dzieło (w tym przypadku) artukuł naukowy? W przypadku > odpowiedzi bardzo proszę o podanie przepisów, które regulują tę > kwestię. Art. 9. 1. Współtwórcom przysługuje prawo autorskie wspólnie. Domniemywa się, że wielkości udziałów są równe. Każdy ze współtwórców może żądać określenia wielkości udziałów przez sąd, na podstawie wkładów pracy twórczej. 2. Każdy ze współtwórców może wykonywać prawo autorskie do swojej części utworu mającej samodzielne znaczenie, bez uszczerbku dla praw pozostałych współtwórców. 3. Do wykonywania prawa autorskiego do całości utworu potrzebna jest zgoda wszystkich współtwórców. W przypadku braku takiej zgody każdy ze współtwórców może żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeka uwzględniając interesy wszystkich współtwórców. 4. Każdy ze współtwórców może dochodzić roszczeń z tytułu naruszenia prawa autorskiego do całości utworu. Uzyskane świadczenie przypada wszystkim współtwórcom, stosownie do wielkości ich udziałów. 5. Do autorskich praw majątkowych przysługujących współtwórcom stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu cywilnego o współwłasności w częściach ułamkowych. R. |
||
2007-11-07 10:53 | Re: Współautorstwo tekstu - prawo autorskie | mag |
dzięki za wyjaśnienie maciek > Art. 9. > 1. Współtwórcom przysługuje prawo autorskie wspólnie. Domniemywa się, że > wielkości udziałów są równe. Każdy ze współtwórców może żądać określenia > wielkości udziałów przez sąd, na podstawie wkładów pracy twórczej. > 2. Każdy ze współtwórców może wykonywać prawo autorskie do swojej części > utworu mającej samodzielne znaczenie, bez uszczerbku dla praw > pozostałych współtwórców. > 3. Do wykonywania prawa autorskiego do całości utworu potrzebna jest > zgoda wszystkich współtwórców. W przypadku braku takiej zgody każdy ze > współtwórców może żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeka > uwzględniając interesy wszystkich współtwórców. > 4. Każdy ze współtwórców może dochodzić roszczeń z tytułu naruszenia > prawa autorskiego do całości utworu. Uzyskane świadczenie przypada > wszystkim współtwórcom, stosownie do wielkości ich udziałów. > 5. Do autorskich praw majątkowych przysługujących współtwórcom stosuje > się odpowiednio przepisy Kodeksu cywilnego o współwłasności w częściach > ułamkowych. > > R. |
nowsze | 1 | starsze |
Tytuł | Autor | Data |
---|---|---|
prawo autorskie |
Jarek | 2005-11-10 16:28 |
Prawo autorskie |
Barnaba | 2006-01-08 15:25 |
Prawo autorskie. |
Supełek | 2006-02-26 15:35 |
Prawo autorskie |
MaxImuS | 2006-03-22 10:34 |
Prawo autorskie |
zmarekz | 2006-06-13 07:50 |
prawo autorskie |
news | 2006-09-19 14:00 |
Prawo autorskie, prawo wspólnotowe, a sci |
Chae Kang-Yoon | 2006-11-13 16:05 |
Prawo autorskie |
delf | 2007-03-20 21:09 |
prawo autorskie |
dobrarada | 2007-06-21 23:35 |
Prawo autorskie |
mateuszkrecisz | 2007-08-21 18:38 |
Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (878 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (405 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.
Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.
W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:
Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:
W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:
Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.
Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.
Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.
Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.
Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.