Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2006-03-27
 • Łukasiewicz zostawia Eurobank
  Sławomir Łukasiewicz zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Eurobanku. Jak twierdzi - ze względów osobistych. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że miał to w planach już od dawna.
 • Internet to nie apteka!
  Komisja Europejska ostrzega przed kupowaniem leków przez internet, co może być groźne dla zdrowia i życia. Często chodzi o nielegalnie wyprodukowane preparaty, które ogóle nie zawierają składników znajdujących się w oryginałach.
 • PIT wyślemy przez internet
  Już od sierpnia tego roku Ministerstwo Finansów wprowadzić ma możliwość składania części deklaracji drogą elektroniczną. E-deklaracje mają być wprowadzone na podstawie uchwalonej cztery lata temu ustawy o podpisie elektronicznym.
 • Doradzają, informują i szukają kooperantów
  Regionalne ośrodki konsultacyjne STIM, zlokalizowane zazwyczaj przy wyższych uczelniach świadczą bezpłatne usługi doradcze, audytorskie i konsultacyjne przy wprowadzaniu nowych technologii w małych i średnich przedsiębiorstwach.
 • Specjalne strefy ekonomiczne po nowemu
  Zwiększenie obszaru stref do 12 tys. hektarów z 8 tys. hektarów oraz ograniczenie procedur biurokratycznych przy podejmowaniu inwestycji. To główne zmiany w ustawie o specjalnych strefach ekonomicznych, przygotowane przez ministerstwo gospodarki. Mają one dać 105,6 tys. miejsc pracy i 31,6 mld zł inwestycji do końca 2017 roku. / ISB /
 • Państwo pomaga w innowacjach
  W kwietniu już po raz drugi przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o preferencyjny kredyt na zakup nowych technologii. Kredyt udzielany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego na zasadach rynkowych, czyli tych samych, które dotyczą zwykłego kredytu inwestycyjnego.
 • Deklaracje podatkowe przez internet już w sierpniu