Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2006-06-06
 • Podatki - jedne spadną, drugie wzrosną
  Rząd przyjął projekty zmian ustaw podatkowych. Od 2009 roku będą obowiązywać dwie stawki podatkowe 18 i 32 procent z progiem wynoszącym około 85 tysięcy złotych. Przewidziano też ulgi podatkowe, w tym prorodzinne. Równocześnie wzrośnie akcyza na gaz do samochodów.
 • Ministrowie bronią kosztów uzyskania
  Ministrowie kultury, szkolnictwa wyższego oraz edukacji są przeciwni likwidacji 50-proc. kosztów uzyskania przychodów dla twórców. Rząd zajmuje się zmianami w podatkach autorstwa Ministerstwa Finansów, wśród których jest pomysł likwidacji 50-proc. i 20-proc. kosztów uzyskania od praw autorskich i umów o dzieło.
 • Droga sprawiedliwość
  Małych i średnich przedsiębiorców nie stać na profesjonalną opiekę prawną. A bez niej w sądzie gospodarczym trudno cokolwiek uzyskać. Jak donosi raport Banku Światowego, dochodzenie wynikających z umów praw jest wciąż jedną z największych barier w rozwoju polskiej przedsiębiorczości.
 • Ministrowie radzą nad podatkami
  Rozpoczęło się posiedzenie rządu. Ministrowie ocenią m.in. propozycje zmian w podatkach.
 • CBA do Trybunału
  Przedsiębiorcy boją się ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i proszą o pomoc prezydenta. Ich zdaniem niedopuszczalne jest, aby od decyzji jednego urzędnika - przyszłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego - zależało to, czy do firmy wejdzie kontrola.