VAT od usług noclegowych nie do odliczenia Rezerwując hotel dla pracownika, czy wynajmując pokój w innej miejscowości w związku z wyjazdem służbowym podatnikowi nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT-u.
Dla małych przedsiębiorców wakacje to luksus Co trzeci mikroprzedsiębiorca w ogóle nie wyjedzie w tym roku na wakacje, a z tych którym się to uda ponad połowa odpocznie zaledwie tydzień w ciągu całego roku.
Nieuregulowana faktura powiększy podatek W przypadku, gdy kontrahent spóźnia się z zapłatą ponad miesiąc, będzie musiał skorygować in plus swoje rozrachunki z fiskusem z tytułu podatku dochodowego.
Samochód firmowy w związku małżeńskim Auto kupione przez współmałżonka przedsiębiorca będzie mógł amortyzować, jeśli nabycie miało miejsce już po zawarciu związku małżeńskiego.
Jak policzyć terminy podatkowe? 14 dni na odwołanie od decyzji urzędu skarbowego, 7 dni na wystawienie rachunku to jedne z terminów, jakich czasem muszą dotrzymać podatnicy. Przepisy prawa podatkowego mierzą czas także fiskusowi.
Obrót z rolnikiem na ryczałcie. Kto wystawia fakturę? Przedsiębiorca dokonujący zakupu u rolnika ryczałtowanego rozlicza i wypłaca rolnikowi kwotę zryczałtowanego zwrotu podatku, choć nie ma tu miejsca finansowanie rolnika.
Ruchomy czas pracy korzystny dla obu stron To rozwiązanie, z którego zadowoleni mogą być nie tylko pracodawcy, ale również pracownicy. Zmiany w prawie zostały przyjęte przez Sejm.
Zwrot VAT w 25 dni zamiast po pół roku Przedsiębiorca, który w danym miesiącu nie wykonał żadnej czynności podlegającej opodatkowaniu musi czekać na zwrot VAT aż 180 dni.
Opłata za mandat drogowy nie obniży podatku Otrzymane przez przedsiębiorcę mandaty za nieprzestrzeganie przepisów o ruchu drogowym nie stanowią na gruncie przepisów podatkowych kosztów podatkowych.
Najem nieruchomości. Jak zarobić dodatkowo? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby prowadzący przedsiębiorstwo zajmujące się wynajmem nieruchomości osiągał równolegle przychody z udostępniania składników swojego prywatnego majątku.
Zmiana kursu, która obniża podatek Przeprowadzanie transakcji w walutach obcych wiąże się z dwukrotnym przeliczaniem ich wartości na złote. W wyniku dwóch wycen w dwóch odcinkach czasu powstają różnice kursowe.
Nieujawnione dochody? Zobacz konsekwencje Nieumiejętne obliczenie, nieświadome bądź też umyślne zaniżanie wysokości podstawy do opodatkowania naraża podatnika na znaczące straty.
Powrót do zwolnienia podmiotowego w VAT Decyzję o zrzeczeniu się tego prawa warto przemyśleć – na możliwość ponownego wyboru zwolnienia trzeba czekać ponad rok.