Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2006-03-28
 • Paragony do lodówki!
  Aby spełnić przepisy Ministerstwa Finansów przedsiębiorcy powinni kupować lodówki. Po co? Ano nie po to, aby nie popsuła się w nich żywność, ale po to, aby trzymać w nich... rolki z wydrukami paragonów na papierze termoczułym.
 • Premier: Nie słyszałem o rezygnacji Gilowskiej
  Premier Kazimierz Marcinkiewicz zdementował pogłoski, że wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska planuje złożyć rezygnację, jeśli do rządu wejdzie szef Samoobrony Andrzej Leppper. / ISB /
 • W sądach szybciej i sprawniej
  Długi czas rozpatrywania spraw gospodarczych to jedno z bardziej znaczących utrudnień dla działających w Polsce firm. Przedstawiony przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt nowelizacji przepisów kodeksu postępowania cywilnego i innych ustaw ma zdecydowanie usprawnić i przyspieszyć postępowania sądowe, zwłaszcza dotyczące odzyskiwania wierzytelności związanych z prowadzoną działalnością.
 • Darowizny dla najbliższych bez podatku
  Niedawno Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że od nowego roku darowizny dla najbliższej rodziny nie będą opodatkowane. Zdaniem minister finansów, Zyty Gilowskiej, przekazywanie darowizn w ramach najbliższej rodziny nie powinno być obłożone haraczami na rzecz państwa.
 • Reforma podatkowa tuż tuż
  Przygotowywana przez rząd reforma podatkowa zostanie przedstawiona zgodnie z planem, czyli do końca marca, ale jej prezentacja może przesunąć się na przyszły tydzień, zapowiada premier Kazimierz Marcinkiewicz. /ISB/
 • Nowy kodeks pracy: Zmiany uderzą w pracowników
  Nowy kodeks pracy ma być gotowy pod koniec września. Na razie szczegóły projektu zmian w prawie pracy, opracowywanego przez Komisję Kodyfikacyjną, są ciągle nieznane. Z różnych przecieków wynika, że zmiany uderzą w pracowników i będą korzystne dla pracodawców .
 • Problemy z paragonami
  Właściciele sklepów mają obowiązek przechowywać paragony fiskalne przez pięć lat. Mały sklep zużywa każdego dnia kilka rolek paragonów, duży - kilkaset. Rolki zajmują dużo miejsca, ich przechowywanie wiąże się z dużymi kosztami, a na dodatek - po pół roku robią się nieczytelne, ponieważ są zrobionena papierze termoczułym.