Lepsze wpływy z podatków VAT i CIT. Szydło mówi jak rząd to zrobił Szefowa rządu pytana, jak udało się jej gabinetowi podnieść aż tak bardzo wpływy ze wszystkich podatków. - Wystarczy rządzić uczciwie, konsekwentnie, mieć dobry plan i pilnować tego, co jest najistotniejsze - podkreśliła.
Złe wiadomości dla polskich firm w Szwecji. Związkowcy będą mogli je zablokować Działające w Szwecji związki zawodowe będą mogły blokować firmy z krajów UE, jeśli nie podpiszą one umów zbiorowych regulujących m.in. minimalny poziom płac - wynika z ustawy przyjętej w środę przez szwedzki parlament. Nowe prawo, które wejdzie w życie 1 czerwca, może zaszkodzić wykonującym zlecenia w Szwecji polskim firmom z branży budowlanej, zmniejszając ich konkurencyjność.
Większy ryczałt za zatrudnienie więźnia. Senat poparł Na mocy nowelizacji nastąpi podwyższenie kwoty ryczałtu przysługującego przedsiębiorcy za zatrudnienie osoby pozbawionej wolności. Teraz ten ryczałt wynosi 20 proc. wartości wynagrodzeń przysługujących zatrudnionym osobom pozbawionym wolności.
Moda na biznes trwa. Coraz więcej nowych firm Tradycyjnie najwięcej spółek powstało w woj. mazowieckim - 34 proc. Na drugim miejscu jest wielkopolskie - 10 proc., a na trzecim małopolskie - 9,3 proc.
Niskie składki dla mikrofirm. To może być impuls do rozwoju gospodarki Ministerstwo Rozwoju opublikowało projekt zmian w zasadach oskładkowania samozatrudnionych. Zamiast 1,2 tys. zł miesięcznie od każdego prowadzącego działalność, nowa składka zostanie uzależniona od wysokości przychodów.
Wpływy z akcyzy od samochodów osobowych. Wiceminister podał nowe dane Obecnie stawka akcyzy od samochodów osobowych z silnikami o pojemności poniżej 2000 cm sześciennych wynosi 3,1 proc., natomiast stawka podatku akcyzowego od samochodów wyposażonych w większe silniki wynosi 18,6 proc.
Ta nowelizacja prawa przyspieszy załatwianie spraw w urzędach Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego jest częścią pakietu 100 zmian dla firm autorstwa Ministerstwa Rozwoju. Celem pakietu jest ułatwienie prowadzenia biznesu w Polsce.
Pakiet wierzycielski z poprawkami jednogłośnie przyjęty przez Senat Poprawa płynności finansowej firm i tym samym przeciwdziałanie zatorom płatniczym - to jeden z celów tzw. Pakietu wierzycielskiego, do którego kilkanaście drobnych poprawek zaproponował w czwartek Senat. Ustawa wraz z poprawkami przeszła przez Senat z jednogłośnym poparciem.