Zmiany w PIT. Założenie spółki kapitałowej to wyższy podatek do zapłaty - Założenie spółki kapitałowej, albo przystąpienie do niej może wiązać się z koniecznością zapłaty wysokiego podatku dochodowego. I to zanim spółka przyniesie jakikolwiek zysk - ostrzega doradca podatkowy Konrad Piłat.
Emerytury dla osób na działalności gospodarczej najniższe ze wszystkich Masz firmę? Będziesz mieć biedaemeryturę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą dostają najniższe świadczenia ze wszystkich grup zawodowych. Nawet połowa z nich będzie musiała w przyszłości przeżyć za emeryturę minimalną. Sprawę opisuje "Gazeta Wyborcza".
Jedna wpłata na ZUS zamiast czterech. Rząd szykuje ułatwienia dla firm Każdy przedsiębiorca będzie miał indywidualny rachunek składkowy, na który będzie wpłacał wszystkie opłaty ZUS - zapowiada Centrum Informacyjne Rządu. Gabinet Beaty Szydło przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i Kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw.
Innowacyjne spółki w Polsce. 2016 r. rekordowy pod względem zatrudnienia Jak wynika z raportu ADP Polska o 4,47 proc. wzrosło zatrudnienie w firmach "nowoczesnej gospodarki" w 2016 r. w porównaniu z 2015 r. Największy skok zanotowano w IV kwartale, gdy pracę w najbardziej innowacyjnych spółkach w Polsce znalazło o 5,09 proc. pracowników więcej niż rok wcześniej.
Wiceminister popiera najsurowszą karę za wyłudzania VAT Senat zaakceptował w środę wieczorem nowelizację Kodeksu karnego, zakładającą m.in. karę 25 lat więzienia za fałszowanie faktur VAT, których wartość przekracza 10 mln zł.
Kiedy od świadczeń z funduszu socjalnego trzeba zapłacić podatek? Finansowanie przez pracodawców świadczeń socjalnych dla pracowników może odbywać się ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS) lub z środków obrotowych. Według ekspertów, zależnie od wybranej formy wywołuje to określone obciążenia podatkowe zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.
Kogo będą szukać firmy? Nowe pokolenie pracowników musi się buntować W zmieniającym się świecie firmy potrzebują pracowników - "buntowników": potrafiących proponować własne rozwiązania, a jednocześnie wdrażać je. Aby ich dostarczyć, trzeba aktywności przy wprowadzaniu nowoczesnych form kształcenia, w którym powinien też uczestniczyć biznes- uważają przedsiębiorcy i naukowcy.
"Konstytucja powinna chronić firmy rodzinne" Z badań przeprowadzonych w 2016 r. przez Fundację Firmy Rodzinne wynika, że 43 proc. polskich konsumentów byłoby skłonnych zapłacić więcej za produkt z tego typu przedsiębiorstwa, ale nie wie, gdzie ich szukać.
Niższy podatek dla przedsiębiorców. Skarbówka zmieniła zdanie i odpuściła Przedsiębiorca może zapłacić niższy podatek dzięki inwestycji w naukę języka obcego. Chociaż przepisy dotyczące kosztów uzyskania przychodów nie uległy zmianie, to ostatnio fiskus interpretuje je na korzyść podatników.
Bruksela chce zmian w przepisach BHP. By chronić pracowników przed rakiem Priorytetem Komisji w dziedzinie BHP jest walka z rakiem. W UE zachorowania na nowotwory stanowią główną przyczynę śmierci pracowników. Są odpowiedzialne za 53 proc. wszystkich przypadków zgonów. Każdego roku na choroby związane z pracą zawodową umiera około 160 tys. Europejczyków.