Money.plFirmaFormularzePIT

PIT

PIT - (ang. Personal Income Tax) jest podatkiem naliczanym od dochodów osób fizycznych. Podatnik ma obowiązek przekazywania zaliczek do Urzędu Skarbowego co miesięc, a następnie rozliczyć je w zeznaniu rocznym. Podstawowe formularze rozliczeń rocznych to PIT-16A, PIT-16B, PIT-28, PIT-36, PIT-36L lub PIT 38. Wybór ich zależy od szczegółowej formy opodatkowania.

Zobacz: Dla kogo jaki PIT?

Pobierz formularze i broszury informacyjne:

Rozliczenie roczne za dochód osiągnięty w 2008 roku.

Rozliczenie roczne za dochód osiągnięty w 2007 roku.

Rozliczenie roczne za dochód osiągnięty w 2006 roku.

Rozliczenie roczne za dochód osiągnięty w 2005 roku.

Mały ZUS 2019. Masz tylko tydzień na zgłoszenie Mały ZUS 2019. Masz tylko tydzień na zgłoszenie
Mały ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców. Rząd obiecał i jest. Tylko że nie dla wszystkich i nie "z automatu". Masz niecały tydzień, żeby zgłosić to w ZUS-ie. Jeśli tego nie zrobisz albo się spóźnisz, to co miesiąc zapłacisz kilkaset złotych więcej. - Spora część przedsiębiorców może przeoczyć ten termin - ostrzega Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

Straszak dla małych przedsiębiorców. Znika 100-tysięczny limit Straszak dla małych przedsiębiorców. Znika 100-tysięczny limit
Od 2019 r. klauzula przeciw unikaniu opodatkowania będzie mogła być stosowana w każdej sprawie - nawet, gdy chodzi o złotówkę. Ministerstwo uspokaja, że przedsiębiorcy nie mają się czego obawiać. Eksperci tacy pewni nie są.