Na skróty
Money.plFirmaGrupa pl.soc.prawo

Badania sanitarno-epidemiologiczne

poprzedni wątek | następny wątek pl.soc.prawo
2008-12-02 10:47 Badania sanitarno-epidemiologiczne Budzik
Witam
Jezeli mój *nowy* pracodawca wymaga ode mnie posiadania ksiazeczki sanepidu
z aktualnymi badaniami (praca w spozywczym) to powinien mi zwrocic koszt
tych badan czy nie?

--
Pozdrawia... Budzik ; #GG: 565516 ; www.rowery.rejtravel.pl
b_ud_zi_k_6_1 na poczta kropka onet kropka pl (adres antyspamowy, usuń także "_")
"Zbyt wiele wiedzy nigdy nie ułatwia decyzji."
Frank Herbert
2008-12-02 14:33 Re: Badania sanitarno-epidemiologiczne Johnson
Budzik pisze:

> Jezeli mój *nowy* pracodawca wymaga ode mnie posiadania ksiazeczki sanepidu
> z aktualnymi badaniami (praca w spozywczym) to powinien mi zwrocic koszt
> tych badan czy nie?
>

Powinien.
Ale wymaga pewnie nie pracodawca, tylko obowiązuję prawo.


--
@2008 Johnson
Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw.
2008-12-02 20:34 Re: Badania sanitarno-epidemiologiczne Budzik
Osobnik posiadający mail johnson@nospam.pl napisał(a) w poprzednim odcinku co następuje:

>> Jezeli mój *nowy* pracodawca wymaga ode mnie posiadania ksiazeczki
>> sanepidu z aktualnymi badaniami (praca w spozywczym) to powinien mi
>> zwrocic koszt tych badan czy nie?
>>
> Powinien.
> Ale wymaga pewnie nie pracodawca, tylko obowiązuję prawo.
>
wymaga ode mnie pracodawca, poniewaz od niego wymaga prawo.
Ja to tak rozumiem. Ale to juz czepianie sie slowek.
Najwazniejsze, ze za badania powinien zaplacic pracodawca. Dzieki.


--
Pozdrawia... Budzik ; #GG: 565516 ; www.rowery.rejtravel.pl
b_ud_zi_k_6_1 na poczta kropka onet kropka pl (adres antyspamowy, usuń także "_")
"Każdy kiedyś osiągnie najwyższy stopień niekompetencji
Tylko że politycy go osiągają tuż po wyborach"
2008-12-03 21:39 Re: Badania sanitarno-epidemiologiczne Animka
W dniu 2008-12-02 10:47 Budzik napisał/a:
> Witam
> Jezeli mój *nowy* pracodawca wymaga ode mnie posiadania ksiazeczki sanepidu
> z aktualnymi badaniami (praca w spozywczym) to powinien mi zwrocic koszt
> tych badan czy nie?

NIE
(chyba, że będzie miał taki gest).

--
animka
2008-12-05 09:59 Re: Badania sanitarno-epidemiologiczne Gotfryd Smolik news
On Tue, 2 Dec 2008, Johnson wrote:

> Budzik pisze:
>
>> Jezeli mój *nowy* pracodawca wymaga ode mnie posiadania ksiazeczki sanepidu
>> z aktualnymi badaniami (praca w spozywczym) to powinien mi zwrocic koszt
>> tych badan czy nie?
>
> Powinien.

"Powinien oznacza musi".
Zakładasz, że pracodawca nie ma prawa zażądać przedłożenia aktualnej
książeczki jako warunku przyjęcia lub rozpoczęcia pracy (umowy o pracę)?
Przecież w ten deseń pracodawca potencjalnego kierowcy powinien
przyjmować każdego kto się zgłosi (i posłać na szkolenie).

pzdr, Gotfryd
2008-12-05 20:44 Re: Badania sanitarno-epidemiologiczne Johnson
Gotfryd Smolik news pisze:

> Zakładasz, że pracodawca nie ma prawa zażądać przedłożenia aktualnej
> książeczki jako warunku przyjęcia lub rozpoczęcia pracy (umowy o pracę)?
> Przecież w ten deseń pracodawca potencjalnego kierowcy powinien
> przyjmować każdego kto się zgłosi (i posłać na szkolenie).
>

Badanie lekarskie nie może być porównywane z uprawnieniem do dokonywania
określonych czynności.
Pracodawca wysyłała na badanie lekarskie to za nie płaci (art. 229 §6
kp). Tylko to miałem na myśli.

Tzw. książeczka sanepidu jest według mnie "orzeczeniem lekarskim
stwierdzającym brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku"

--
@2008 Johnson
Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw.
2008-12-07 21:07 Re: Badania sanitarno-epidemiologiczne Grupy
Użytkownik "Animka" napisał w wiadomości
news:gh6mf7$dtp$1@node1.news.atman.pl...
W dniu 2008-12-02 10:47 Budzik napisał/a:
> Witam
> Jezeli mój *nowy* pracodawca wymaga ode mnie posiadania ksiazeczki
> sanepidu z aktualnymi badaniami (praca w spozywczym) to powinien mi
> zwrocic koszt tych badan czy nie?

NIE
(chyba, że będzie miał taki gest).

--
animka

Okresowe i kontrolne badania lekarskie pracownik przeprowadza w miarę
możliwości w godzinach pracy. Nie jest to jednak równoznaczne z udzieleniem
pracownikowi całego dnia wolnego. Za czas niewykonywania w tym czasie pracy,
pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te
badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów
przejazdu według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych. Koszt badań
lekarskich, a także inne koszty profilaktycznej opieki zdrowotnej nad
pracownikami, niezbędnej z uwagi na warunki pracy, ponosi pracodawca z
własnych środków. Nie można więc żądać od pracownika sfinansowania badań,
skoro kodeks pracy wyraźnie obciąża tym zakład pracy.

nowsze 1 starsze

Podobne dyskusje

Tytuł Autor Data

Odholowanie pojazdu bez badania technicznego

Dulek 2006-03-08 16:49

lekarz i płatne badania

frutis 2006-04-20 08:57

badania lekarskie a zwrot kosztow

Asia 2006-04-24 12:17

Badania okresowe

A 2006-06-06 07:44

Badania okresowe raz jeszcze

zmarekz 2006-06-08 08:17

alimenty? obnizenie sie standardu ? badania ?

przeme_q 2006-06-08 20:04

Badania lekarskie pracownikow ochrony

Krzys 2007-02-09 13:55

prawo pracy-badania wstepne

onyx 2007-07-07 22:36

prawo pracy - badania okulistyczne

Edyta 2007-07-30 09:55

Badania okresowe pracownikow

Marek 2007-08-29 18:59