Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plFirmaFacebook dla FirmRestauracja inna niż wszystkie. Nie znajdziesz jej tam, gdzie są turyści

Restauracja inna niż wszystkie. Nie znajdziesz jej tam, gdzie są turyści

Chcieliśmy mieć własne miejsce dla siebie, gdzie będziemy mogli spełniać się zawodowo i prywatnie - mówi Adrian Falatyn, który wraz z żoną prowadzi w Krakowie niezwykłą restaurację - 27 porcji.

Kraków to miasto słynące z pubów, restauracji, czy barów. Większość z nich ulokowana jest w samym sercu miasta, w okolicach Rynku, czy na krakowskim Kazimierzu. 27 porcji to zupełnie inne miejsce - położone w Parku Decjusza, z dala od śródmiejskich hałasów.

Przygoda Marty i Adriana z gastronomią zaczęła się jednak od małego bistro na krakowskim Ruczaju... właśnie dla 27 osób. Stąd też nazwa kolejnego lokalu.

Wydajemy dziś zdecydowanie więcej niż 27 porcji dziennie. I z betonowego osiedla przenieśliśmy do parku pełnego zielni - mówi Adrian Falatyn.

Marta z Adrianem przyznają, że restauracja to ich życiowe wyzwanie. Właściciele sami obsługują gości, a ich kuchnia to natura, bez proszków, chemii, zbędnych dodatków i mikrofalówki. Profil firmy na Facebooku, powstał zanim jeszcze otwarto drzwi dla gości restauracji. Efekt, przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Już pierwszego dnia, pod lokalem pojawiło się mnóstwo gości.

- Gdyby nie profil na Facebooku, nie wystartowalibyśmy tak mocno - przyznaje Adrian. W mediach społecznościowych właściciele dzielą się wszystkim tym, czym żyje restauracja. To zdjęcia kuchni, z placu zabaw, czy gości, którzy chcą pochwalić się wizytą w tym miejscu. Bardzo często pytamy gości jak nas znaleźli, bo jesteśmy nieco na uboczu. I odpowiedzi często słyszymy - widzieliśmy wasze zdjęcia na Facebooku - dodaje Marta.

Z jakich narzędzi na Facebooku korzystają właściciele restauracji, by przyciągnąć do siebie gości? O czym musisz pamiętać, prowadząc profil podobnej firmy w mediach społecznościowych? Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu z cyklu: Pomysł na biznes.

Czytaj także