Notowania

To się liczy: Internet rzeczy. Jak firmy na tym skorzystają?

780 mln dolarów - tyle wydały na technologie i usługi związane z Internetem rzeczy trzy branże: produkcyjna, transportowa i energetyczna – szacuje firma IDC Polska. – Internet rzeczy jest zbiorem rzeczy, które jesteśmy w stanie zidentyfikować, które są w stanie gromadzić, przetwarzać i przesyłać dane, za pośrednictwem sieci komputerowej – wyjaśnia Krzysztof Jonak, dyrektor regionalny Intela w Europie Środkowo-Wschodniej. - To są nasze komputery, smartfony, smartwatche czy samochody podłączone do internetu - wylicza gość programu "To się liczy".

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

780 mln dolarów - tyle wydały na technologie i usługi związane z internetem rzeczy (ang. IoT, Internet of Things) trzy branże: produkcyjna, transportowa i energetyczna – szacuje firma IDC Polska. – Internet rzeczy to nasze komputery, smartfony, smartwatche i samochody podłączone do internetu - wylicza gość programu "To się liczy". Jego wartość w Polsce w ciągu najbliższych dwóch lat się się podwoi i osiągnie 3,1 mld dolarów. Motorem napędzającym ten rynek staną się handel detaliczny i branża konsumencka.
- Dobrze wykorzystany internet rzeczy, daje nowe możliwości, związane z lepszym zarządzaniem, lepszą efektywnością, jakością życia i poprawą wydajności – tłumaczy Krzysztof Jonak, szef Intela na Europę Centralną i Wschodnią.

O ile wzrosną wydatki na technologię i usługi Internetu rzeczy? Jak firmy na tym skorzystają? Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy w programie "To się liczy".

_ Partnerem odcinka jest firma Intel. _

Tagi: internet rzeczy, wiadomości, gospodarka, pc, najważniejsze, gospodarka polska, intel
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz