Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plFirmaFirma JutraNajnowszy raport dotyczący bezpieczeństwa IT. Uwaga - ważne informacje dla firm!

Najnowszy raport dotyczący bezpieczeństwa IT. Uwaga - ważne informacje dla firm!

Cyfrowa rewolucja wkroczyła do każdej dziedziny życia. Za sprawą miliardów urządzeń podłączonych do sieci, milionów aplikacji i systemów, dostęp do informacji stał się szybszy i łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Czerpiemy z tego w życiu prywatnym i w biznesie. Niestety ceną, jaką płacimy ze te przywileje, są zagrożenia, których do niedawna nawet sobie nie wyobrażaliśmy.

W tym roku Intel podjął się przeprowadzenia badania w 250 dużych firmach działających na terenie Polski, Węgier, Rumunii i Czech. Wyniki, które szczegółowo prezentujemy w niniejszym raporcie, prowokują do ważnych pytań. 27% przedsiębiorstw w Polsce odnotowało incydent naruszenia bezpieczeństwa w ciągu ostatnich 6 miesięcy, jednocześnie aż 40% nie ma przygotowanego scenariusza awaryjnego na wypadek cyberataku. Na ile firmy są gotowe, by stawić czoła coraz bardziej zaawansowanym i przebiegłym technikom przestępców? Czy w strategiach uwzględniają te elementy systemu bezpieczeństwa, które odnoszą się do czynnika ludzkiego? Czy sięgają po innowacyjne rozwiązania służące uwierzytelnianiu, czy też pozostają przy metodach z minionych dekad?

Zachęcamy do zapoznania się z raportem, z nadzieją, że zawarte w nim wnioski i rekomendacje ekspertów przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa w Państwa firmach.

Czytaj także