Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Artykuł sponsorowany

Technologia Intel Core vPro ma już 10 lat!

0
Podziel się:

W 1996 roku w kalifornijskim biurze Intela powstała technologia, która na zawsze odmieniła środowiska IT w dużych firmach. Platforma Intel Core vPro została stworzona z myślą o zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na bezpieczne i łatwe w zarządzaniu rozwiązanie do obsługi komputerów podłączonych do korporacyjnej sieci. Dziś ułatwia pracę i zwiększa efektywność informatyków na całym świecie.

Technologia Intel Core vPro ma już 10 lat!

Powstanie technologii vPro

Gregory Bryant, obecny wiceprezes Intela i dyrektor zarządzający Connected Home and Commercial Client Group 10 lat temu należał do zespołu pracującego nad stworzeniem vPro. Dziś wspomina, że motywacją do powstania tej technologii była potrzeba zaprojektowania komputerowego „silnika” działającego we własnej sieci poza systemem operacyjnym, który wykonywałby najważniejsze zadania związane z bezpieczeństwem i zarządzaniem. „Wielką zaletą była możliwość podłączenia się do komputera i naprawienia go, niezależnie od tego, czy był włączony, czy nie -- a nawet w stanie awarii z niebieskim ekranem. Był to wówczas podstawowy problem w obsłudze komputerów w ramach firmowej sieci”.

Dziś, podobnie jak 10 lat temu, nadal bardzo potrzebne są funkcje zdalnego zarządzania i ochrony dla systemów korporacyjnych. Obecnie na całym świecie używanych jest 110 milionów komputerów z technologią vPro, a jeszcze więcej innych urządzeń, na przykład automatów vendingowych, bankomatów i kiosków multimedialnych.

Intel Core vPro szóstej generacji

Obecnie szósta generacja technologii Intel Core vPro jest wykorzystywana w ponad 100 modelach urządzeń. Kilka z nich zdobyło nagrody dla najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych konstrukcji na tegorocznych targach CES. Wygląd tych komputerów ewoluował, dziś są mniejsze, szybsze i bardziej stylowe, w niczym nie przypominając dawnych wielkich, ciężkich maszyn.

Do platform szóstej generacji dodano nowe funkcje zabezpieczeń. Intel Authenticate to nowe rozwiązanie do uwierzytelniania wielopoziomowego, które wzmacnia ochronę tożsamości w przedsiębiorstwach. Wykorzystuje ono dowolną kombinację nawet trzech elementów potwierdzających tożsamość jednocześnie: „to, co znasz”, np. PIN, „to, co masz”, np. telefon komórkowy, oraz „to, kim jesteś", np. odcisk palca.

Przyszłość technologii Intel Core vPro

Przyszłość technologii vPro jest nierozerwalnie związana ze zmieniającymi się potrzebami pracowników oraz specjalistów IT. Ze względu na coraz większą mobilność pracowników, bezpieczne zarządzanie urządzeniami pozostanie kluczową kwestią. Steven Grobman, obecnie CTO Intel Security, 10 lat temu zajmował stanowisko głównego architekta w zespole vPro. Według niego w przyszłości vPro stanie się kluczową technologią pomagającą działom IT w przewidywaniu potencjalnych problemów i rozwiązywaniu ich, zanim się pojawią. „Technologia vPro pomaga w dziedzinie zdalnego zarządzania i zabezpieczeń niczym najlepszy szwajcarski scyzoryk”. Steven Grobman dostrzega wartość rozwiązania vPro w tym, w jaki sposób może ono współpracować z nowymi technologiami przetwarzania w chmurze, chronić przed cyberzagrożeniami i udostępniać bezpieczną platformę ułatwiającą obronę przed atakami w środowiskach korporacyjnych.

„Jest to doskonały przykład obrazujący, jak początkowa idea technologii vPro rozwinęła się w kompleksową platformę, która oferuje przedsiębiorstwom innowacyjne funkcje umożliwiające przekształcanie środowiska pracy. vPro to coś więcej niż pojedyncza funkcja, to cały zestaw najlepszych rozwiązań do zarządzania i ochrony dla klientów korporacyjnych. Niezwykłe jest to, że po 10 latach nadal można dostrzec wyjątkową wartość i innowacyjność stworzonej przez nas technologii. To niesamowite, że nikt poza nami nie był w stanie tego dokonać i że nie daliśmy się nikomu wyprzedzić” – powiedział Gregory Bryant.

Nadszedł już czas, aby przekształcić środowisko pracy i zastąpić przestarzałe komputery firmowe szybszymi i bezpieczniejszymi urządzeniami, które zwiększają zwrot z inwestycji w infrastrukturę IT.

Szukasz porady? Skontaktuj się z ekspertem z One System: *
*
tel.: 22 244 1398, e-mail: DoradcyIT@onesystem.pl

Artykuł sponsorowany

intel
pc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)