Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mniej kontroli fiskusa

0
Podziel się:

W ubiegłym roku skarbówka przeprowadziła o jedną czwartą mniej kontroli niż w rok wcześniej.

Mniej kontroli fiskusa
(PAP/Paweł Kula)

*W ubiegłym roku, kiedy resortem finansów kierowałaZyta Gilowska, skarbówka przeprowadziła o jedną czwartą mniej kontroli niż w 2006 roku. *

_ Puls Biznesu _ pisze, że w 2007 roku w ponad 12 tysiącach przeprowadzonych kontroli, urzędnicy skarbowi wykryli zaległości podatkowe firm i obywateli na 1,6 miliarda złotych i był to najgorszy wynik w ciągu 10 lat.

Według resortu finansów, zmniejszenie ilości kontroli wynikało z chęci zmniejszenia ich uciążliwości dla uczciwych podatników.

ZOBACZ TAKŻE:

Eksperci, z którymi rozmawiała gazeta, wskazują też na coraz prostszy system podatkowy, który zniechęca do oszukiwania budżetu. Według Marka Kłoczki z Krajowej Izby Gospodarczej, firmom pomogło wprowadzenie 19 procentowego podatku liniowego od dochodów oraz najlepszy od wielu lat wzrost gospodarczy, dzięki któremu przedsiębiorstwa były w bardzo dobrej kondycji i nie unikały danin na rzecz państwa.

Dodaje, że poprzedni rząd nie manipulował przy prawie podatkowym i dzięki jego większej stabilności, podatnicy radzili sobie z nim znacznie lepiej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)