Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podatkowa rewolucja? PIT-y wyślemy e-mailem

0
Podziel się:

Jest szansa, że od przyszłego roku będziemy rozliczać się z fiskusem przez internet. Bez e-podpisu.

Podatkowa rewolucja? PIT-y wyślemy e-mailem
(PAP/Piotr Polak)

Jest szansa, że od przyszłego roku będziemy rozliczać się z fiskusem przez internet, i to bez składania tak zwanego podpisu elektronicznego.

Wystarczyłoby wypełnić formularz PIT i wysłać e-mailem do urzędu skarbowego w postaci załącznika. Jak dowiedział się _ Dziennik _, Ministerstwa Finansów i Spraw Wewnętrznych i Administracji rozmawiają, jak zmienić obowiązujące prawo, by było to możliwe.

dostępność usług e-adminisitracji - dane GUS

Gazeta wyjaśnia, że największa zmiana, w porównaniu z obecnymi przepisami, to zniesienie obowiązku dołączania podpisu elektronicznego do zeznania podatkowego. Taki podpis miał wykluczyć fałszerstwa.

Jednak w praktyce okazało się, że skomplikowana procedura jego uzyskania oraz koszt - ponad 400 złotych - odstraszyła podatników. Przesyłanie PiT przez internet stało się luksusową ciekawostką. Skorzystało z takiej możliwości tylko kilkaset osób.

| e-PIT- kto jakie e-deklaracje może złożyć? |
| --- |
| Obecnie wszystkie firmy mogą elektronicznie przekazać 32 rodzaje deklaracji, m.in. VAT-7, VAT-UE, CIT-8. Od przyszłego roku będzie ich aż 81 rodzajów, bo resort finansów planuje wprowadzenie kolejnych e-deklaracji. |

podatki
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)