Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk poczty nie przeszkodzi w złożeniu PIT

0
Podziel się:

W związku z zapowiadanym strajkiem pocztowców resort finansów chce utworzyć punkty przyjmowania PIT w każdej gminie.

Strajk poczty nie przeszkodzi w złożeniu PIT
(PAP/Jerzy Undro)

Zapowiadany strajk pracowników Poczty Polskiej najsilniej odczuwalny byłby przez mieszkańców mniejszych miejscowości, dla których odpowiedni urząd skarbowy położony jest w odległym mieście.

Ministerstwo Finansów podejmuje działania, które mają zapewnić podatnikom możliwość wywiązania się z obowiązku terminowego złożenia zeznania podatkowego.

Resort zobowiązał dyrektorów izb skarbowych oraz naczelników urzędów skarbowych do utworzenia okresowych punktów obsługi podatników we wszystkich siedzibach powiatów, gmin i miast.

Do zadań punktów obsługi należeć będzie m.in. wydawanie formularzy oraz przyjmowanie zeznań podatkowych.

Jednocześnie dyrektorzy izb skarbowych oraz naczelnicy urzędów skarbowych zostali zobligowani do zawierania porozumień z właściwymi jednostkami samorządu terytorialnego w celu zapewnienia obsługi ww. punktów przez pracowników jednostek samorządowych z uwzględnieniem zasad zachowania tajemnicy skarbowej oraz ochrony danych osobowych.

Zwrócono się także o zawieranie porozumień z dyrektorami urzędów kontroli skarbowej, którzy zapewnią możliwość składania zeznań w ich siedzibach, jak również udział pracowników urzędów kontroli skarbowej w akcji przyjmowania zeznań.

Informacje o dodatkowych punktach przyjmowania zeznań zostaną opublikowane w siedzibie urzędu skarbowego oraz na jego stronie internetowej, jak również w lokalnych mediach.

pit
wiadomości
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)